Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло звернення щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) повідомляє.
Питання. Чи зобов’язаний суб’єкт господарювання (юридична особа) застосовувати реєстратор розрахункових операцій при наданні платних сантехнічних та електричних послуг з дрібного ремонту квартир при розрахунках безпосередньо у квартирах мешканців із використанням платіжного терміналу із застосуванням платіжних карток? Якщо відповідно до ст. 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", застосування РРО не вимагається, які документи мають бути оформленні при здійсненні вищезазначених розрахунків?
Відповідно до норм пункту 1 статті 3 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями, в редакції Закону України від 01.06.2000 № 1776 - III із змінами та доповненнями (далі - Закон №265/95-ВР), суб'єкти господарювання які здійснюють розрахункові операції в готівковій та, або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно статті 2 Закону №265/95-ВР. розрахункова операція -приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Постановою Кабінету міністрів України від 23.08.2000 №1336 "Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями, внесеними Постановою КМУ №984 від 18.12.2017 (далі - Перелік №1336) затверджено перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.
Відповідно пункту 11 Переліку №1336 для підприємства (юридичної особи) можливе надання побутових послуг без застосування реєстратора розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій лише на території села. Розрахунки за надані послуги з ремонту та встановлення побутових машин і приладів, радіоелектронної апаратури, телеантен, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, фотографування, ремонту квартир, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення, ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, металевих виробів без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій може здійснюватись лише фізичними особами - підприємцями, які провадять господарську діяльність (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) та не використовують працю найманих осіб.
Виходячи з вищевикладеного, якщо побутові послуги будуть надаватися підприємством в місті, то вони не підпадають під дію Переліку №1336. А отже, при здійсненні розрахунків за надані послуги з юридичними чи фізичними особами в безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг з використанням платіжного терміналу, встановленого на місці проведення розрахунків (наданні послуги) або використання мобільного платіжного терміналу, підприємство зобов'язане проводити розрахункові операції на повну суму покупки з використанням реєстратора розрахункових операцій.
Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |