X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.04.2018 р. № 1744/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула звернення щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно подання звітності за ф. № 1ДФ і повідомляє таке.

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Порядок заповнення, та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку затверджено наказом Міністерством фінансів України від 13.01.2015 № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 30-01-2015 за № 111/26556 (далі - Порядок)

Відповідно до п. 3.6 розділу III Порядку про кожну ознаку доходу фізичної особи потрібно заповнювати тільки один рядок з обов'язковим заповненням графи 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта», крім випадків, зазначених у пунктах 3.7 та 3.8 розділу III Порядку.

У графі 9 «Ознака (0, 1)» відображається ознака «0» якщо рядок потрібно ввести, чи ознака «І», якщо рядок потрібно виключити. Графа 9 заповнюється тільки для звітного нового та уточнюючого податкових розрахунків (п. 3.9 розділу III Порядку).

За результатами розгляду запиту, встановлено, що засобами телекомунікаційного зв’язку до .... подано: 05.02.2018 податковий розрахунок
за IV квартал 2017 року (порція 1) (реєстраційний №.........) з відміткою «Звітний»; водночас 05.02.2018 податковий розрахунок за IV квартал 2017 року (реєстраційний №......) з відміткою «Звітний», який подано з недотриманням вимог Порядку і відповідно не підлягає завантаженню до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр).

08.02.2018 податковий розрахунок за IV квартал 2017 року (порція 4) (реєстраційний №....) з відміткою «Звітний новий» в кожному рядку у графі 9 «Ознака (0, 1)» відображено ознаку «1», тобто рядки (порції 1) виключено.

Станом на 13.04.2018 в Державному реєстрі відсутні відомості про нараховані і виплачені доходи працівникам, зазначених у податковому розрахунку за IV квартал 2017 року.

Враховуючи викладене, ..... необхідно здійснити заходи щодо подання уточнюючого податкового розрахунку за IV квартал 2017 року з дотриманням вимог Порядку.

Крім цього, повідомляємо, що відповідно до п. 119.2 ст. 119 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1020 гривень.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.