Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку формування податкового кредиту за податковою накладною, при складанні якої до'пущено помилки, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Згідно з нормами пункту 185.1 статті 185, пункту 187.1 статті 187, пунктів 198.1, 198.2, 198.3 та 198.6 статті 198, пунктів 201.1, 201.7, та 201.10 статті 201 ПКУ за операцією з постачання товарів/послуг на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку повинен скласти податкову накладну і зареєструвати її Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН). Така податкова накладна, належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН з дотриманням норм ПКУ, для покупця товарів/послуг є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Операції, за якими платник податку має право складати зведену податкову накладну, визначено- пунктом 198.5 статті 198, пунктом 199.1 статті 199, пунктом 201.4 статті 201 та пунктом 44 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
Відповідно до пункту 44.1 статті 44 ПКУ для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 статті 44 ПКУ.
Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі - Порядок № 21).
Згідно з пунктом 6 розділу III Порядку № 21 дані, наведені в податковій звітності, мають відповідати даним бухгалтерського та податкового обліку платника.
Отже, в податковій декларації з ПДВ (у тому числі у складі податкового кредиту) платником податку відображаються дані, які відповідають первинним (бухгалтерським) документам, зазначені в податкових накладних, складених з дотриманням норм ПКУ.
Відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ для виправлення помилок, допущених при складанні податкової накладної, у тому числі не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку має право скласти розрахунок коригування до відповідної податкової накладної.
Разом з тим для надання конкретного роз’яснення з порушеного у зверненні питання недостатньо інформації (за якими операціями складено податкову накладну, дата здійснення операції та дата складання податкової накладної), а тому для надання детальної відповіді платник може повторно звернутись до контролюючого органу із відповідним запитом та детальним описом характеру здійснюваних операцій з наданням відповідних підтвердних документів (їх копії) за необхідності.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |