X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.04.2018 р. № 1753/Б/99-99-13-03-01-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула звернення про отримання податкової консультації щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Заявник повідомив, що він зареєстрований у встановленому порядку фізичною особою-підприємцем.

Основними видами підприємницької діяльності є вирощування сільськогосподарської продукції (зернових, бобових і технічних культур), а також допоміжна діяльність у рослинництві, зокрема, здійснення передпосівної підготовки полів, сівби, оброблення та боротьби із шкідниками сільськогосподарських культур, надання послуг із використанням сільськогосподарської техніки.

Для здійснення підприємницької діяльності використовує майно. У власності та на правах оренди перебувають земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які використовуються для вирощування сільськогосподарської продукції. Для зберігання вирощеної продукції та сільськогосподарської техніки використовує належні на праві власності складські приміщення (зерносховища та склади).

Посилаючись у запиті на норми Кодексу та судову практику Верховного суду України, заявник просить надати податкову консультацію щодо практичного застосування норм підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, а саме: чи звільняються від оподаткування (не є об’єктом) будівлі, споруди, які перебувають у власності фізичних осіб, що належать до категорії сільськогосподарських товаровиробників у значенні, наведеному Законами України «Про сільськогосподарський перепис» та «Про державну підтримку сільського господарства в Україні», і які призначені та використовуються безпосередньо у сільськогосподарській діяльності фізичної особи-підприємця.

З урахуванням зазначеного, Державна фіскальна служба України повідомляє таке.

Згідно з підпунктом 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник», яке міститься у підпункті 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, застосовується виключно для цілей глави розділу XIV Кодексу «Спрощена система оподаткування, облік та звітність», що прямо визначено таким пунктом і до зазначених правовідносин щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, дане визначення не застосовується, оскільки не відноситься до розділу XII «Податок на майно».

Згідно з пунктом 3 статті 5 Кодексу, інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник», також міститься у статті 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років» від 18 січня 2001 року № 2238-ІІІ, сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Крім того, законодавцем, з метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вживається також поняття «виробники сільськогосподарської продукції».

Згідно з абзацом два статті 1 Закону України «Про сільськогосподарський перепис» від 23 вересня 2008 року № 575-VІ, виробники сільськогосподарської продукції - юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи - підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин.

Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (підпункт 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу).

Згідно з підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Враховуючи викладене, застосування підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, передбачає, що сільськогосподарський товаровиробник:
- здійснює сільськогосподарську діяльність відповідно до класифікатора видів економічної діяльності;
- використовує будівлі, споруди безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
- будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, що безпосередньо використовуються у сільськогосподарській діяльності відповідають класу (код 1271) «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507.

Водночас, звернення заявника не містить будь-яких документів, зокрема, з наведенням детального опису суті порушеного питання, в тому числі для надання більш повної та ґрунтовної індивідуальної податкової консультації.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.