X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.04.2018 р. № 1793/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України розглянула запит та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), повідомляє.

Відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Кодексу*не є об’єктом оподаткування ПДВ операції з надання послуг платіжних організацій платіжних систем, пов’язаних з переказом коштів, з інкасації, розрахунково-касового обслуговування, залучення, розміщення та повернення коштів за договорами позики, депозиту, вкладу (у тому числі пенсійного), управління коштами та цінними паперами (корпоративними правами та деривативами), доручення, надання, управління і відступлення прав вимоги за фінансовими кредитами фінансових установ, кредитних гарантій і банківських поручительств особою, що надала такі кредити, гарантії або поручительства. Перелік послуг з розрахунково-касового обслуговування визначається Національним банком України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Перелік типових операцій з розрахунково-касового обслуговування, які відповідно до підпункту 196.1.5 пункту 196.1 статті 196 Кодексу не є об’єктом оподаткування, затверджено постановою Правління Національного банку України від 01 серпня 2017 року № 73.

Тому, з питання належності послуг небанківських фінансових установ з приймання та переказу коштів, до Переліку затвердженого Постановою № 73, доцільно звернутися до Національного банку України.

Згідно зі статтею 297 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) за агентським договором одна сторона (комерційний агент) зобов’язується надати послуги другій стороні (суб’єкту, якого представляє агент) в укладенні угод чи сприяти їх укладенню (надання фактичних послуг) від імені цього суб’єкта і за його рахунок.

Відповідно до агентського договору комерційний агент одержує агентську винагороду за посередницькі операції, що здійснені ним в інтересах суб’єкта, якого він представляє, у розмірі, передбаченому договором (стаття 301 ГКУ). Агентська винагорода виплачується комерційному агенту після оплати третьою особою за угодою, укладеною з його посередництвом, якщо інше не передбачено договором сторін.

Операції агента з приймання готівки від абонентів Товариства через термінали та перерахування зібраних коштів на банківській рахунок Товариства та внесення готівки в Термінали для її подальшого перерахування, не є об’єктом оподаткування ПДВ, а такі отримані кошти не включаються до бази оподаткування.

За умови, якщо згідно з висновком НБУ послуга, за яку отримується агентська винагорода, яку сплачує товариство та абоненти, включається до Переліку, затвердженого Постановою № 73, така винагорода не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Якщо послуга, за яку отримується така агентська винагорода не включається до Переліку, затвердженого Постановою № 73, то така винагорода є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню у загальновстановленому порядку за основною ставкою, при цьому база оподаткування за такою операцією визначається агентом виходячи з винагороди, зазначеної у договорі.