X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.12.2017 р. № 2832/ІПК/20-40-13-11-12

Головне управління ДФС у Харківській області, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення на отримання індивідуальної податкової консультації щодо визначення стоків виникнення переплати, з урахуванням фактично викладених обставин в межах компетенції повідомляє наступне.

Поняття помилково сплачених грошових зобов'язань визначено п.п. 14.1.182 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, згідно з яким помилково сплачені грошові зобов'язання слід розуміти як суми коштів, які на певну дату надійшли до відповідного бюджету від юридичних або фізичних осіб, що не є платниками таких грошових зобов'язань.

Підпунктом 14.1.115 п. 14.1 ст. 14 ПКУ передбачено, що надміру сплачені грошові зобов'язання - це суми коштів, які на певну дату зараховані до відповідного бюджету понад нараховані суми грошових зобов'язань, граничний строк сплати яких настав на таку дату.

Умови та порядок повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань встановлено ст. 43 ПКУ, згідно з якою однією з умов повернення є відсутність у такого платника податкового боргу. Відповідно до п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації на звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

При встановленні дати виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми враховується також остання дата наявного нарахування з нульовим значенням.

Таким чином, якщо за даними інтегрованої картки платника період часу між датою виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та датою подання платником заяви на її повернення не перевищує 1095 днів, то така сума підлягає поверненню з урахуванням вимог і у порядку, визначених ст. 43 ПКУ. У свою чергу перевищення 1095- денного строку є однією з

можливих правомірних підстав для інформування платника податків про відмову у поверненні коштів.

Одночасно зауважуємо, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, у тому числі і тих, про які йдеться у зверненні, потребує детального вивчення документів (матеріалів), які стосуються даної справи.

Таким чином, датою виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми - є фактична дата сплати (помилково та/або надміру сплаченої суми) та/або дата останнього наявного нарахування з нульовим значенням.

Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.