Головне управління ДФС у Донецькій області розглянуло запит ТОВ «____» від ___ № ___ щодо надання податкової консультації та
в порядку ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Відповідно до пункту 11 розділу II Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України 29 грудня 2017 року №148 (далі Положення),оприбуткуванням готівки в касах установ/підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів/фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).
Згідно з пунктом 39 розділу IV Положення відокремлені підрозділи установ/підприемств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов’язані з оплатою прані, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу.
Таким чином, при здійсненні готівкових розрахунків з клієнтами із застосуванням РРО та веденням КОРО та операцій з внесення чи видачі готівки в місці проведення розрахунків, що не пов’язані зі здійсненням розрахункових операцій, відокремлений підрозділ юридичної особи-резидента веде касову книгу.
Згідно з пунктом 23 розділу III Положення, касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями,
розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням електронних платіжних засобів, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівки.
Відповідно до пункту 47 розділу IV Положення, керівники суб’єктів господарювання несуть відповідальність за дотриманням порядку ведення операцій з готівкою. Особи, які винні в порушенні порядку ведення операцій з готівкою, притягуються до відповідальності в установленому законодавством України порядку.
Згідно з пунктом 52.2 статі 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використатися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |