Головне управління ДФС у Київській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Фермерського Господарства щодо сплати земельного податку (далі - Податок) у 2018 році, повідомляє.
Фермерське господарство є користувачем земельної ділянки, до складу якої належать: рілля, сіножаті, дороги, відкриті і заболочені землі, відкриті водні поверхні (далі - Ділянка).
Ділянка розташована за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку (далі - Оцінка) якої не виконано.
Фермерське господарство не надало інформації, щодо майнових прав на Ділянку та, посилаючись на ставки Податку, встановлені рішенням органу місцевого самоврядування, а саме:
для сільськогосподарських угідь (ріллі та перелогів, багаторічних насаджень, природних сіножатей, пасовищ) - 0,1 відс. Оцінки за 1 гектар;
для земельних ділянок, розташованих за межами населеного пункту, Оцінку яких не проведено - 5 відс. Оцінки одиниці ріллі по області, просить роз’яснити порядок обчислення податкових зобов’язань з Податку.
Середня Оцінка по Україні в розрізі регіонів щорічно станом на 1 січня оприлюднюється на офіційному веб - сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру .
З огляду на те, що Ділянка розташована за межами населеного пункту, Оцінку якої не виконано, то для обчислення податкових зобов’язань з Податку у 2017-2018 роках необхідно використовувати ставку Податку у розмірі 5 відс. Оцінки одиниці ріллі по області та
Оцінку оприлюднену за адресами:
http://land.gov.ua/wp-content/uploads/2016/01 /NGO_SG_01_01_2017.xls
http://land.gov.ua/wp-content/uploads/2017/02/NGO_SG_01_01_2018.xls, а також на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Довідники» (http://sfs.gov.ua/dovidniki—reestri—perelik/dovidniki-/).
Платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов’язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені (п. 54.1 ст. 54 Кодексу).
До функцій контролюючих органів належить, зокрема здійснення податкового контроль шляхом проведення перевірок щодо правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів (ст. 191 Кодексу).
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |