X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРНIВЕЦЬКIЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.04.2018 р. № 1700/ІПК/24-13-14-04

Головне управління ДФС у ................ відповідно до вимог п. 52.5 ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ (із
змінами та доповненнями), в межах своєї компетенції розглянуло......заяву від ..............., щодо порядку ведення касових операцій в суб'єктах господарювання (юридичних особах), затверджене Постановою НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 29.12.2017 № 148, повідомляє наступне.

Статтями 6 та 19 Конституції України передбачено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діють у межах повноважень та спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VІ (із змінами та доповненнями) (далі - ПКУ) регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження, обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

У відповідності до статті 19 ПКУ контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів та інше.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 20 грудня 2017 року №148, розроблено відповідно до Закону України «Про Національний банк України» і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі -установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у тексті - суб'єкти господарювання), фізичними особами.

Відповідно до пункту 12 Установа (підприємство) па підставі цього Положення зобов'язане розробити та затвердити внутрішнім документом порядок оприбуткування готівки в касі установи (підприємства), у якому максимально врахувати особливості роботи як установи (підприємства), так і його відокремлених підрозділів [внутрішній трудовий, розпорядок, режим роботи, графіки змінності, порядок та особливості здавання готівкової виручки (готівки) до банку]. Для відокремлених підрозділів установи(підпрнємства) порядок оприбуткування готівки в касі встановлюється та доводиться внутрішніми документами у станови(підприємства). Розроблений порядок повинен відповідати вимогам нього Положення та не суперечити законодавству України.

Крім того, відповідно до пункту 11 Постанови Національного банку України №148 від 29.12.2017 року, готівка, що надходить до кас оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі. Оприбуткуваннях готівки в касах установ, підприємств, відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, застосуванням РРО та КОРО (у рай застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

Водночас пропонуємо звернутись, для отримання роз'яснення з даних питань до Національного банку України, як до розробника постанови Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні».

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.