Головне управління ДФС у м. Києві в порядку ст. 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-ІV зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) розглянуло Ваш лист про надання податкової консультації від щодо заповнення річної декларації про майновий стан і доходи фізичною особою в межах компетенції повідомляє.
Враховуючи те, що у Вашому зверненні відсутня достатня інформація для надання вичерпної відповіді по суті порушених питань, надаємо відповідь, виходячи із загальних вимог чинного законодавства.
Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV ПКУ.
Відповідно п.п. 162.1.1 п. 162.1 ст.162 ПКУ платниками податку є фізична особа - резидент, яка отримує доходи, зокрема, з джерела їх походження в Україні.
Об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст.163 ПКУ).
Оподаткування інвестиційного прибутку від продажу акцій, незалежно від форми розрахунку при їх придбанні, регламентується п. 170.2 ст. 170 ПКУ.
Платник податку обов’язково декларує результати усіх операцій з купівлі та продажу інвестиційних активів, здійснених протягом звітного (податкового) року як на території України, так і за її межами, за винятком випадків, зазначених в п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ.
Згідно п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником податку від продажу інвестиційних активів у випадку, визначеному
п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ.
При цьому слід зазначити, що згідно п.п. 165.1.40 п. 165.1 ст. 165 ПКУ до загального річного оподатковуваного доходу платника податку не включається сума доходу, отриманого платником податку внаслідок відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних ним у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, безпосередньо отримані ним як компенсація суми його внеску до установ Ощадного банку СРСР або до установ державного страхування СРСР, або в обмін на приватизаційні сертифікати, отримані ним відповідно до закону, а також сума доходу, отриманого таким платником податку внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) за нормами безоплатної передачі, визначеними статтею 121 Земельного кодексу України залежно від їх призначення, та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації.
Порядок заповнення декларації регулюється Інструкцією щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Мінфіну України від 02.10.2015 № 859 із змінами та доповненнями.
Враховуючи вищевикладене, якщо протягом звітного періоду фізична особа крім доходу, отриманого внаслідок відчуження акцій, одержаних нею у власність в процесі приватизації в обмін на приватизаційні компенсаційні сертифікати, інших доходів, які підлягають декларуванню, не отримувала, то у неї відсутнє зобов’язання щодо подання декларація про майновий стан і доходи.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |