Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло лист щодо ведення бухгалтерського обліку та подання фінансової звітності представництвом, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ, із змінами і доповненнями (далі - ПКУ), в межах своїх повноважень повідомляє наступне.
Відповідно до п. 1 ст. 2 Закону України від 16 липня 1999 року № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», із змінами і доповненнями, цей Закон поширюється на всіх юридичних осіб, створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, на представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності (далі - підприємства), які зобов’язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність, а також на операції з виконання державного та місцевих бюджетів і складання фінансової звітності про виконання бюджетів з урахуванням бюджетного законодавства.
Таким чином, ведення бухгалтерського обліку є обов’язковим для представництв іноземних суб’єктів господарювання.
Крім того, в зверненні представництва зазначено, що ним подається до контролюючого органу Розрахунок податку на прибуток постійного представництва нерезидента, визначеного шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 (далі - Розрахунок 2), форму та Порядок якого затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2016 року № 544, із змінами і доповненнями (далі - Порядок).
Цей Порядок розроблено відповідно до положень підпунктів 141.4.3, 141.4.7 п. 141.4 ст. 141 розд. III ПКУ та застосовується постійними представництвами, визначення яких наведено у п.п. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 розд. І ПКУ, і які є платниками податку на прибуток відповідно до положень розд. III ПКУ (пункти 1,2 розд. І Порядку).
Для обрахунку об'єкта оподаткування платник податку на прибуток використовує дані бухгалтерського обліку та фінансової звітності щодо доходів, витрат та фінансового результату до оподаткування (п. 44.2 ст. 44 ПКУ).
Пунктом 46.2 ст. 46 ПКУ передбачено, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.
Таким чином, представництво разом з податковою звітністю з податку на прибуток подає до контролюючого органу, в якому таке представництво перебуває на обліку, відповідну фінансову звітність, передбачену п. 46.2 ст. 46 ПКУ.
Пунктом 52.2 ст. 52 розд. II ПКУ визначено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |