Головне управління ДФС у м. Києві, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), надає індивідуальну податкову консультацію щодо визначення доходу платника єдиного податку.
Товариство поінформувало, що у 1 кварталі 2018 року отримало аванс за послуги. Товариство запитує чи визнається авансовий платіж доходом в періоді підписання акту виконаних робіт та чи зобов’язаний суб’єкт господарювання сплачувати єдиний податок з коштів, отриманих як аванс за послуги, у разі, якщо у майбутніх податкових періодах можливе повернення цього авансу.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс).
Відповідно до п. 291.3 ст. 291 Кодексу юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим для платників єдиного податку, та реєструється в порядку, визначеному законодавством.
У відповідності до пп. 2 п. 292.1 ст. 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.
До складу доходу, не включаються суми коштів, які визначені у п. 292.11 ст. 292 Кодексу.
Зокрема, не включається до складу доходу суми коштів (аванс, передоплата), що повертаються покупцю товару (робіт, послуг) - платнику єдиного податку та/або повертаються платником єдиного податку покупцю товару (робіт, послуг), якщо таке повернення відбувається внаслідок повернення товару, розірвання договору або за листом-заявою про повернення коштів.
Таким чином, якщо суми коштів (аванс, передоплата) були отримані та повернуті покупцю в одному податковому (звітному) періоді, то таки суми у відповідності до п. 292.11 ст. 292 Кодексу не включаються до складу доходу платника єдиного податку.
Якщо аванс отримано в одному податковому (звітному) періоді, а його повернення здійснено в наступних податкових періодах то таки суми коштів включаються до складу доходу платника єдиного податку. При цьому, платник податків має право уточнити показники доходу у відповідності до ст. 50 Кодексу.
Згідно із ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |