X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.05.2018 р. № 2063/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про сплату земельного податку платником єдиного податку третьої групи

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (зареєстровано платником єдиного податку третьої групи, володіє на праві приватної власності нерухомим майном (нежитлові приміщення та залізнична колія), право власності або користування земельними ділянками, на яких розташовано нерухоме майно, на даний час Підприємством не зареєстровано, основний вид діяльності - надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код 68.20 КВЕД ДК 009:2010).

Підприємство просить надати роз’яснення щодо наявності у нього обов’язку зі сплати земельного податку у разі, якщо надання в оренду нерухомого майна здійснюється на підставі укладених договорів цивільно-правового характеру.

Особливості справляння земельного податку суб'єктами господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, встановлюються главою 1 розділу XIV Кодексу (п. 269.2 ст. 269 Кодексу).

Відповідно до п.п.4 п.297.1 ст. 297 Кодексу платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності.

Звільнення платників єдиного податку від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності в частині земельного податку, крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються такими платниками для провадження господарської діяльності, передбачено частиною четвертою п. 297.1 ст. 297 Кодексу. При цьому земельний податок визначено як обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів (п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14, ст.ст. 269, 270 Кодексу).

Керуючись приписом постанови Верховного Суду України від 24.11.2015 № 826/14703/13-а щодо особливостей реалізації платниками єдиного податку права на звільнення від сплати земельного податку, зазначаємо, що умовою несплати земельного податку є укладені та зареєстровані як механізм підтвердження використання, цивільно-правові угоди оренди як об’єкта нерухомості, так і пов’язаної з ним за технічним паспортом такого об’єкта земельної ділянки.

Враховуючи зазначене, Підприємство може використати передбачене частиною четвертою п. 297.1 ст. 297 Кодексу право на звільнення від сплати земельного податку у разі дотримання ним зазначених умов щодо цивільно-правових угод.

Водночас слід зазначити, що користування земельною ділянкою може виникати й на умовах оренди (п. 5 ст. 120 Земельного кодексу України). У випадку виникнення у Підприємства права користування земельною ділянкою згідно з договором оренди земельної ділянки державної або комунальної власності на Підприємство не поширюється дія норми Кодексу щодо звільнення від сплати земельного податку. Звільнення від сплати орендної плати, у тому числі платників єдиного податку, Кодексом не передбачено.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).