X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 08.05.2018 р. № 2059/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

Державна фіскальна служба України на запит Товариства, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі - Податок), повідомляє.

Товариство, без надання підтверджуючих документів, поінформувало, що є власником нежитлового приміщення, яке, відповідно до технічної документації, визначено, як виробничий будинок, до складу якого входить адміністративно-побутовий корпус, гараж, котельня, ангар, навіс, трансформаторна та інше.

Товариство з метою застосування п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу щодо виключення із об’єкта оподаткування Податком «будівель промисловості, зокрема виробничих корпусів, цехів, складських приміщень промислових підприємств», запитує чи належить зазначений виробничий будинок до «виробничих корпусів, цехів приміщень промислових підприємств».

Виробничі будинки - будинки цехів і споруди, у яких виробляють продукцію (ДБН В.2.2-28:2010 Будинки адміністративного та побутового призначення).

Пунктом «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Кодексу з об’єктів оподаткування Податком виключено будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств, які класифікуються у підкласах 1251.1-1251.9 класу 1251 «Будівлі промислові» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 (далі -Класифікатор) та власниками яких є промислові підприємства в значенні КВЕД.

Класифікатор створений для забезпечення вирішення таких завдань, як, виконання робіт з перепису будівель та споруд, а також зіставлення національних статистичних даних щодо продукції будівництва з даними Статистичної комісії Європейського Союзу (Євростату) та ООН і містить Методику класифікації будівель багатофункціонального призначення за головною класифікаційною ознакою.

Оскільки, фактичне головне призначення кожного конкретного об’єкта нерухомості обчислюється у порядку, визначеному Класифікатором, із використанням Методики ідентифікації за головною класифікаційною ознакою будівель багатофункціонального призначення, то Товариству доцільно звернутись до органу, уповноваженого на ведення Класифікатора, за отриманням необхідного висновку про таке призначення.

При цьому Кодекс не містить норм щодо припинення виконання податкових зобов’язань за об’єкти нерухомості, що перебувають у власності суб’єкта господарювання, але тимчасово не використовуються (проводиться реконструкція).

У відповідності до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.