Головне управління ДФС у Дніпропетровській області розглянуло запит про надання інформації щодо механізму повернення податку на прибуток в Україні, який було сплачено у Республіці Казахстан, та керуючись ст. 52 «Податкова консультація» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ (із змінами та доповненнями, далі - Кодекс) у межах своєї компетенції і повноважень повідомляє.
Згідно з п.134.1 ст.134 Кодексу об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього Кодексу.
Підпунктом 141.4.9 п.141.4 ст.141 Кодексу передбачено, що під час укладання договорів з нерезидентами не дозволяється включення до них податкових застережень, згідно з якими підприємства, що виплачують доходи, беруть на себе зобов’язання щодо сплати податків на доходи нерезидентів.
Суми податку на прибуток, отриманого з іноземних джерел, що сплачені суб'єктами господарювання за кордоном, зараховуються під час сплати ними податку в Україні. При цьому зарахуванню піддягає сума податку, розрахована за правилами, встановленими розділом III Кодексу. Розмір зарахованих сум податку з іноземних джерел протягом податкового (звітного) періоду не може перевищувати суми податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.
Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов’язань такі податки, сплачені в інших країнах:
податок на капітал (майно) та приріст капіталу;
поштові податки;
податки на реалізацію (продаж);
інші непрямі податки незалежно від того, підпадають вони під категорію прибуткових податків чи оподатковуються іншими податками згідно із законодавством іноземних держав.
Зарахування сплачених за митним кордоном України сум податку здійснюється за умови подання письмового підтвердження контролюючого органу іншої держави щодо факту сплати такого податку та за наявності чинного міжнародного договору України про уникнення подвійного оподаткування доходів.
Між Урядом України і Уряд Республіки Казахстан діє Конвенція про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи (далі - Конвенція) яка ратифікована Україною 15.11.1997 та набрала чинності для України 14.04.1997.
Враховуючи те, що положеннями Конвенції окремо не визначено оподаткування доходів від інжинірингу, такі доходи підпадають під положення п.1 ст.7 «Прибуток від підприємницької діяльності» Конвенції, а саме, прибуток підприємства Договірної Держави оподатковується лише у цій Державі, якщо тільки це підприємство не здійснює або не здійснювало підприємницьку діяльність у другій Договірній Державі через розташоване там постійне представництво.
Згідно з положеннями Конвенції, оподаткування доходу, який перераховується нерезидентом підприємству за проведення проектних робіт на території України, здійснюється виключно в Україні.
Щодо механізму повернення податку на прибуток в Україні, який було сплачено у Республіці Казахстан, повідомляємо наступне. На сьогоднішній день чинна форма податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 №897, який зареєстрований у Мін'юсті 11.11.2015 за №1415/27860. У рядку 16.1 додатку ЗП до декларації з податку на прибуток підприємств зазначається сума податку на прибуток, отриманий з іноземних джерел, що сплачений суб’єктами господарювання за кордоном, яка зараховується під час сплати ними податку в Україні в розмірі, який не перевищує суми податку, що підлягає сплаті таким платником протягом такого звітного періоду.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |