X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.05.2018 р. № 2076/ІПК/04-36-12-22-22

Про рентну плату за користування надрами для видобування корисних копалин

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Товариства щодо справляння рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата) повідомляє.

Товариство поінформувало, що проводить господарську діяльність з видобування корисних копалин на Петрівському родовищі на підставі спеціального дозволу на користування надрами на видобування гнейсу, граніту, мігматитів, придатних для виробництва щебеню будівельного та каменю бутового.

Товариство, посилаючись на пп. 252.3.1. п. 252.3 ст. 252 Кодексу, зацікавлене у з’ясуванні питання щодо визначення об’єкта оподаткування: камень бутовий, добутий та дроблений чи щебінь, вироблений на заводі на стадії дроблення.

Об’єктом оподаткування Рентною платою є обсяг товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини, що є результатом господарської діяльності з видобування корисних копалин у податковому (звітному) періоді, приведеної у відповідність із стандартом, встановленим галузевим законодавством, у тому числі обсяг товарної продукції, що утворюється в результаті виконання первинної переробки (п. 252.3 ст. 252 Кодексу).

Відповідно до пп. 14.1.150. п. 14.1 ст. 14 Кодексу, первинна переробка (збагачення) мінеральної сировини як вид господарської діяльності гірничого підприємства включає сукупність операцій збирання, дроблення або мелення, сушку, класифікацію (сортування), брикетування, збагачення фізико-хімічними методами (без якісної зміни мінеральних форм корисних копалин, їх агрегатно-фазового стану, кристалохімічної структури).

Обсяг (кількість) відповідного виду товарної продукції гірничого підприємства - видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) визначається платником рентної плати самостійно у журналі обліку видобутих корисних копалин відповідно до вимог затверджених ним схем руху видобутої корисної копалини (мінеральної сировини) на виробничих дільницях та місцях зберігання з урахуванням складу вихідної сировини, умов конкретного виробництва, особливостей технологічного процесу та вимог до кінцевої продукції і нормативних актів, що регламентують вимоги до відповідного виду товарної продукції гірничих підприємств стосовно визначення якості сировини та кінцевого продукту, визначення вмісту основної та супутньої корисної копалини в лабораторіях, атестованих згідно з правилами уповноваження та атестації у державній метрологічній системі (п. 252.19 ст. 252 Кодексу).

Виробництво щебеню включає наступні технологічні процеси: видобуток каменю, дроблення і сортування (грохочення). Число стадій дроблення щебеню залежить від заданого ступеня подрібнення каменю. Остаточне (товарне) грохочення має на меті одержання товарних фракцій щебеню для відправки споживачеві (підручник «Технологія заповнювачів бетону», під редакцією С.М. Іцовича).

Обсяг видобутих корисних копалин (мінеральної сировини) - обсяг товарної продукції гірничого підприємства, що відповідно до Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» обліковується гірничим підприємством як запаси - активи, вартість яких може бути достовірно визначена, для яких існує імовірність отримання їх власником - суб’єктом господарювання економічної вигоди, пов’язаної з їх використанням (пп. 14.1.128 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

Отже, об’єктом оподаткування Рентною платою у випадку, викладеному у запиті Товариства, є обсяг товарної продукції гірничого підприємства - щебінь, незалежно від кількості стадій дроблення.

Індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).