X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВОЛИНСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 10.05.2018 р. № 2071/ІПК/03-20-14-05-11

Про ведення касових книг відокремленими підрозділами.

Головне управління ДФС у Волинській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI розглянуло звернення ТОВ «_______» щодо ведення касових книг відокремленими підрозділами, в яких застосовується РРО та ведеться КОРО та повідомляє наступне.

Відповідно до звернення ТОВ «_____» має мережу АЗС, які проводять реалізацію паливно-мастильних матеріалів та супутніх товарів з використанням реєстратора розрахункових операцій (далі - РРО) та КОРО з подальшою інкасацією готівки в банк через інкасаторів - збирачів згідно договору про інкасацію коштів у відокремлених підрозділах.

Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року N 148, розроблено відповідно до Закону України "Про Національний банк України" (далі - Положення N 148) і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юридичними особами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності (далі - підприємства), органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час здійснення ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності (далі - установи), фізичними особами, які здійснюють підприємницьку діяльність (далі - фізичні особи - підприємці) (далі разом у тексті - суб'єкти господарювання), фізичними особами.

Пунктом 11 розділу II Положення N 148 зазначено, що готівка, яка надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки у повній сумі.

Оприбуткуванням готівки у касах установ/підприємств / відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги / застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів / фіскальних звітних чеків (або даних розрахункових квитанцій).

Разом з тим, п. 39 розділу IV Положення N 148 передбачає, що установи/підприємства відображають у касовій книзі усі надходження і видачу готівки в національній валюті.

Кожна установа/підприємство (юридична особа), що має касу, веде одну касову книгу для обліку операцій з готівкою в національній валюті (без урахування кас відокремлених підрозділів).

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, які проводять операції з приймання готівки за продану продукцію (товари, роботи, послуги) з оформленням її прибутковим касовим ордером, а також з видачі готівки на виплати, пов'язані з оплатою праці, виробничі (господарські) потреби, інші операції з оформленням їх видатковими касовими ордерами і відомостями, ведуть касову книгу.

Відокремлені підрозділи установ/підприємств, страхові агенти, брокери, розповсюджувачі лотерей, які здійснюють готівкові розрахунки із застосуванням РРО або РК та веденням КОРО, але не проводять операцій з приймання (видачі) готівки за касовими ордерами, а також фізичні особи - підприємці касової книги не ведуть.

З метою усунення невідповідностей між пунктами Положення N 148 ДФС України надано відповідні пропозиції Національному банку України.

До внесення змін, ГУ ДФС у Волинській області вважає, що з метою уникнення застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку оприбуткування готівки суб'єкти господарювання на відокремленому підрозділі мають вести касову книгу.

Враховуючи викладене вище, ТОВ «________» з метою уникнення застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення порядку оприбуткування готівки на відокремленому підрозділі мають вести касову книгу.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.