Державна фіскальна служба України розглянула звернення на надання податкової консультації щодо необхідності складання декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Обов’язковість декларування резидентами валютних цінностей та іншого майна, яке їм належить та перебуває за межами України, встановлена статтею 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (далі - Декрет).
Статтею 1 Указу Президента України від 18 червня 1994 року № 319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» (далі - Указ) визначено, що таке декларування здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності щоквартально.
Декларування валютних цінностей, доходів і майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 25.12.1995 № 207, станом на 1 число місяця наступного за звітним кварталом.
Згідно з формою Декларації в розділі II відображаються валютні кошти які знаходяться (перераховані) на рахунках, відкритих в іноземних банках; депозити та вклади в іноземних банках.
При цьому ні зазначеним Декретом, ні Указом не передбачено можливості недекларування наявності валютних цінностей, зокрема залишку заблокованих коштів у Зовнішекономбанку СРСР, який знаходиться у Російській Федерації.
Отже, валютні цінності та майно, які перебувають за кордоном, у тому числі й залишок заблокованих коштів у Зовнішекономбанку СРСР, підлягають обов’язковому декларуванню суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності України.
Враховуючи викладене, у разі наявності у підприємства залишку заблокованих коштів у Зовнішекономбанку СРСР, виникає необхідність складання та подання Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, до Національного банку України та органів ДФС.
Невиконання резидентами вимог щодо порядку та строків декларування валютних цінностей та іншого майна відповідно до пункту 2.7 Положення про валютний контроль, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.02.2000 № 49, тягне за собою таку відповідальність:
порушення строків декларування - накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період;
порушення порядку декларування - накладення штрафу в розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Водночас повідомляємо, що згідно із пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |