Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо справляння екологічного податку у частині скидів у водні об’єкти (далі -Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що здійснює скиди у водні об’єкти на підставі відповідного дозвільного документу (далі - Дозвіл). Одним із показників, що зазначений у Дозволі, який використовується для обчислення податкових зобов’язань з Податку, є показник «мінералізація».
Підприємство, посилаючись на внесені до Переліку забруднюючих речовин, скидання яких у водні об’єкти нормується, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.09.1996 № 1100 (далі - Перелік), зміни щодо виключення із Переліку показника «мінералізація води», просить підтвердити його позицію, що зазначений у його Дозволі показник «мінералізація води» не повинен враховуватися при обчислення податкових зобов’язань з Податку.
Оскільки, чинний Перелік не містить показник «мінералізація води», то Підприємству необхідно звернутися до уповноваженого органу виконавчої влади щодо приведення Дозволу у відповідність до норм нової редакції Порядку розроблення нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин у водні об’єкти та переліку забруднюючих речовин, скидання яких у водні об’єкти нормується.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |