X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ХАРКIВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 15.05.2018 р. № 2152/ІПК/21-22-12-02-13

Про надання роз’яснення щодо відображення в податковому обліку внеску до статутного капіталу, податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ у засновника та новоствореного господарського товариства

Головне управління ДФС у Херсонській області розглянуло лист товариства з питань відображення в податковому обліку внеску до статутного капіталу, податкових зобов’язань та податкового кредиту з ПДВ у засновника та новоствореного господарського товариства та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-МІ зі змінами та доповненнями (далі - ПКУ) об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Коригування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років) в обов’язковому порядку здійснюється тими платниками, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період перевищує 20 мільйонів гривень.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та її розкриття в фінансовій звітності визначено Положенням (стандарту) бухгалтерського обліку N 15 «Дохід», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.11.99 N 290, п.5 якого передбачено, що зростання капіталу за рахунок внесків учасників підприємства не визнається доходом. Крім того, податкові різниці, пов’язані з формуванням статутного капіталу, ПКУ не передбачені. Таким чином, операція зі здійснення внеску до статутного капіталу підприємства не впливає на розмір об’єкту оподаткування податком на прибуток.

Регулювання питань методології бухгалтерського обліку та фінансової звітності здійснюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, який затверджує національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку, інші нормативно-правові акти щодо ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності (п. 2 ст. 6 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні»):

Відповідно п.п. «а» п. 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі ПКУ) від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Відповідно п. 188.1 статті 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Таким чином, при внесенні до статутного капіталу товарів, матеріалів у засновника - платника ПДВ виникають податкові зобов’язання.

Базу оподаткування ПДВ визначають залежно від того, який вид товарів, матеріалів до статутного капіталу новоствореного товариства.

Якщо новостворене товариство зареєстроване платником ПДВ, має бути отримана від засновника належним чином оформлена податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних відповідно п. 198.6 статті 198 ПКУ.

Разом з тим повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст.52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.