Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо плати за землю, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі -Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є платником єдиного податку третьої групи та володіє на праві приватної власності нерухомим майном, яке використовує у господарській діяльності. Підприємство не надало інформації щодо змісту майнових прав на земельну ділянку, на якій розташоване нерухоме майно та, посилаючись на вимоги ст. 297 Кодексу, просить надати роз’яснення в частині звільнення від сплати земельного податку (далі Податок).
Кодекс визначає, що Плата справляється у двох формах - Податок із власників та постійних користувачів земельних ділянок (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Кодексу), а також орендної плати за надані у строкове користування земельні ділянки державної або комунальної власності (пп. 14.1.147 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Таким чином, у Підприємства виникне право на звільнення від сплати Податку, передбачене п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу, у разі набуття ним відповідного до Кодексу права на земельну ділянку (власності або постійного користування) та використання її для провадження господарської діяльності, зокрема надання її або окремої будівлі, споруди (їх частин), що розташовані на такій земельній ділянці, в оренду за укладеними та зареєстрованими в установленому порядку цивільно-правовими угодами. Звільнення від сплати орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності нормами ст. 288 Кодексу не передбачено ні для яких категорій платників.
Разом з цим слід зазначити, що під час застосування норми пп. 4 п. 297.1 ст. 297 Кодексу для обчислення податкових зобов’язань із Податку суб’єкти господарювання, що обрали спрощену систему оподаткування, повинні керуватися приписами Постанови Колегії суддів палати в адміністративних справах Верховного Суду України від 24.11.2015 № 826/14703/13-а в частині того, що спрощена система оподаткування не звільняє суб’єкта господарювання від виконання податкових зобов’язань зі сплати податків, встановлених п. 297.1 ст. 297 Кодексу, а запроваджує інші умови, порядок та механізм їх сплати, а також встановлює можливість відновлення їх сплати на загальних підставах у разі недотримання умов оподаткування за спрощеною системою.
Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |