X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДНIПРОПЕТРОВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.05.2018 р. № 2254/ІПК/04-36-12-23-21

Щодо єдиного податку з юридичних осіб

ГУ ДФС у Дніпропетровській області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що перебуває на спрощеній системі оподаткування (платник єдиного податку третьої групи), у 2017 році отримало від фізичної особи у власність за заповітом земельну ділянку та просить надати роз’яснення, чи визнається ця земельна ділянка доходом та за якою ставкою єдиного податку оподатковується цей дохід.

Згідно з п.п.2 п.292.1 ст.292 Кодексу доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 Кодексу.

Відповідно до вимог п. 292.3 ст. 292 Кодекс до суми доходу платника єдиного податку, зокрема, включається вартість безоплатно отриманих протягом звітного періоду товарів (робіт, послуг).

Безоплатно отриманими вважаються товари (роботи, послуги), надані платнику єдиного податку згідно з письмовими договорами дарування та іншими письмовими договорами, укладеними згідно із законодавством, за якими не передбачено грошової або іншої компенсації вартості таких товарів (робіт, послуг) чи їх повернення, а також товари, передані платнику єдиного податку на відповідальне зберігання і використані таким платником єдиного податку.

Тобто, для цілей оподаткування єдиним податком операція з отримання майна (земельної ділянки) у власність за заповітом розглядається як безоплатне отримання товарів (робіт, послуг).

З огляду на зазначене, вартість отриманої за заповітом земельної ділянки включається до суми доходу Товариства та оподатковуються на загальних підставах за ставкою єдиного податку, обраною Товариством. Згідно з даними ІС «Податковий блок» Товариством обрано ставку єдиного податку 5 відсотків.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).