X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.05.2018 р. № 2267/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України на виконання постанови «» окружного адміністративного суду, якою визнано протиправною та скасовано індивідуальну податкову консультацію ДФС, враховуючи положення ст. 53 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) надає нову податкову консультацію з питання застосування норм податкового законодавства 2017 року при коригуванні ціни контрольованої операції, проведеної у 2015 та 2016 роках.

Відповідно до п.п. 39.3.2.3 п. 39.3 ст. 39 Кодексу, у редакції що діяла до 01.01.2017 якщо ціна в контрольованій операції або відповідний показник рентабельності контрольованої операції перебуває:
в межах діапазону, вважається, що умови контрольованої операції відповідають принципу «витягнутої руки»;
поза межами діапазону цін (рентабельності), використовується медіана діапазону цін (рентабельності).

Застосування для цілей оподаткування медіани діапазону цін (рентабельності) здійснюється за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Новою редакцією п.п. 39.3.2.3 п. 39.3 ст. 39 Кодексу, викладеною відповідно до Закону України від 21 грудня 2016 року № 1797-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (далі - Закон № 1797), чинного з 01.01.2017 змінено порядок розрахунку податкових зобов’язань платника податків у випадку проведення самостійного коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань відповідно до п.п. 39.5.4.1 п.п. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу.

Підпунктом 39.5.4.1 п.п. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу у редакції Закону № 1797, встановлено, що у разі застосування платником податків під час здійснення контрольованих операцій умов, що не відповідають принципу «витягнутої руки», платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов'язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету, розрахувавши свої податкові зобов'язання відповідно до:
максимального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна / показник рентабельності контрольованої операції була вище максимального значення діапазону цін (рентабельності); та/або мінімального значення діапазону цін (рентабельності), якщо ціна / показник рентабельності контрольованої операції була нижче мінімального значення діапазону цін (рентабельності).

Підпункт 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Кодексу передбачає, що одним із принципів, на яких ґрунтується податкове законодавство України, є презумпція правомірності рішень платника податку в разі, якщо норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або якщо норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу.

Окрім того, п. 56.21 ст. 56 Кодексу встановлено, що у разі коли норма цього Кодексу чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі цього Кодексу, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів, або коли норми одного і того ж нормативно-правового акта суперечать між собою та припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь як платника податків, так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

Отже, враховуючи висновки постанови «» окружного адміністративного суду, якщо умови контрольованих операцій, здійснених у 2015-2016 роках, не відповідають принципу «витягнутої руки», то платник податку має право самостійно провести коригування ціни контрольованих операцій із використанням положень п.п. 39.5.4.1 п.п. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу у редакції Закону № 1797, та розрахувати свої податкові зобов'язання відповідно до мінімального/максимального значення діапазону цін (рентабельності).

На виконання постанови «» окружного адміністративного суду індивідуальна податкова консультація, надана листом Державної фіскальної служби України, скасовується.