X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЗАКАРПАТСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 23.05.2018 р. № 2277/ІПК/07-16-13-02-12

Головне управління Державної фіскальної служби у Закарпатській області на виконання вимог ст.52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), на Ваш запит надає, в межах компетенції, індивідуальну податкову консультацію щодо оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, майнового комплексу, який використовується фізичною особою у сільськогосподарській діяльності Згідно з підпункту 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV Кодексу - це юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник», яке міститься у підпункті 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, застосовується виключно для цілей глави розділу XIV Кодексу «Спрощена система оподаткування, облік та звітність», що прямо визначено таким пунктом і до зазначених правовідносин щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, дане визначення не застосовується, оскільки не відноситься до розділу XII «Податок на майно».

Згідно з пунктом 3 статті 5 Кодексу, інші терміни, що застосовуються у Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, встановленому іншими законами.

Визначення «сільськогосподарський товаровиробник», також міститься у статті 1 Закону України «Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001-2004 років» від 18 січня 2001 року № 2238-ІІІ (далі - Закон 2238), де сільськогосподарський товаровиробник - фізична або юридична особа, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції, переробкою власновиробленої сільськогосподарської продукції та її реалізацією.

Крім того, законодавцем, з метою визнання осіб такими, що займаються сільськогосподарською діяльністю, вживається також поняття «виробники сільськогосподарської продукції».

Згідно з абзацом 2 статті 1 Закону України «Про сільськогосподарський перепис» від 23 вересня 2008 року № 575-VІ, виробники сільськогосподарської продукції - юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи - підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності (далі - КВЕД), мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин.

Законом № 2238 визначено, що продукція сільського господарства (сільськогосподарська продукція) - це продукція, що виробляється в сільському господарстві та відповідає кодам Державного класифікатора продукції та послуг.

Коди продукції сільського господарства та пов’язані з цим послуги визначені розділом 1 секції А «Продукція сільського господарства, лісового господарства та рибного господарства» Державного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 № 457.

Отже, фізичні особи, які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою КВЕД з урахуванням: Державного класифікатора продукції та послуг, мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин, володіють та використовують будівлі, споруди, що призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, відносяться до сільськогосподарських товаровиробників, з метою визначення об’єкта оподаткування згідно з п.п. «ж» пл. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ.

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості (підпункт 266.1.1 пункту 266.1 статті 266 Кодексу).

Згідно з підпунктом «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, не є об'єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності.

Враховуючи викладене, застосування підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу, передбачає, що сільськогосподарський товаровиробник:
здійснює сільськогосподарську діяльність відповідно до класифікатора видів економічної діяльності;
використовує будівлі, споруди безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;
будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, що безпосередньо використовуються у сільськогосподарській діяльності відповідають класу (код 1271) «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства» Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507 (далі -Класифікатор).

Таким чином, з метою застосування підпункту «ж» підпункту 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Кодексу до будівель сільськогосподарського
призначення відносяться об’єкти нерухомості, які відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000 належать до класу 1271 «Будівлі сільськогосподарського призначення, лісівництва та рибного господарства».

При цьому, визначення належності будівлі до того чи іншого класу будівель проводиться на підставі документів, що підтверджують їх право власності з врахуванням класифікаційних ознак та функціонального призначення такого об’єкта нерухомості згідно з Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000.

Відповідно до наданої Вами копії Витягу з Державного реєстру права власності на нерухоме майно № ........ від ....... Ви є власником земельної ділянка площею ..... га (цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства).

Згідно Витягу з Державного з реєстру права власності на нерухоме майно № ........ від ....... Ви є власником нерухомого майна у вигляді цілісного майнового комплексу, до складу якого входять такі об’єкти; прохідна пилорами, столярний цех, будинок спеціаліста, склад будівельних матеріалів, пилорама, вузькоколійка, паркан пилорами, та паркан азбест.

Водночас, представлені Вами документи не містять інформації щодо віднесення належного Вам цілісного майнового комплексу до будівель сільськогосподарського призначення.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.