X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 30.05.2018 р. № 2375/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо звільнення від оподаткування податком на прибуток доходу венчурного інвестиційного фонду, отриманого від продажу рухомого майна, зокрема транспортних засобів, залізничних вагонів, придбаних за рахунок коштів такого венчурного інвестиційного фонду та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України від 05.07.2012 № 5080-VІ «Про інститути спільного інвестування» (далі - Закон) активи інституту спільного інвестування - сформована за рахунок коштів спільного інвестування сукупність майна, корпоративних прав, майнових прав і вимог та інших активів, передбачених законами та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Активи інституту спільного інвестування можуть складатися з цінних паперів, коштів, у тому числі в іноземній валюті, банківських металів та інших активів, передбачених законодавством (п. 1 ст. 48 Закону).

Відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Кодекс об'єктом оподаткування податком на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень Кодексу.

Особливості оподаткування інститутів спільного інвестування та суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення встановлено п. 141.6 ст. 141 Кодексу.

Згідно з п.п. 141.6.1 п. 141.6 ст. 141 Кодексу звільняються від оподаткування кошти спільного інвестування, а саме: кошти, внесені засновниками корпоративного фонду, кошти та інші активи, залучені від учасників інституту спільного інвестування, доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування, доходи, нараховані за активами інституту спільного інвестування, та інші доходи від діяльності інституту спільного інвестування (відсотки за позиками, орендні (лізингові) платежі, роялті тощо).

У п.п. 141.6.1 п. 141.6 ст. 141 Кодексу чітко визначений перелік доходів інститутів спільного інвестування, які звільняються від оподаткування податком на прибуток, до яких належать доходи від здійснення операцій з активами інституту спільного інвестування.

Отже, дохід венчурного інвестиційного фонду, отриманий від продажу майна, яке є активом інституту спільного інвестування є доходом спільного інвестування, який звільняється від оподаткування податком на прибуток згідно п.п. 141.6.1 п. 141.6 ст. 141 Кодексу.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.