X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.06.2018 р. № 2477/05-99-13-06/ІПК

Головне управління ДФС у Донецькій області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянуло Ваше звернення щодо правил торгівлі, застосування РРО, порядку обчислення акцизного податку, необхідності наявності ліцензії, порядку обчислення ціни для реалізації присадок та надає індивідуальну податкову консультацію.

Відповідно до абз.З п.291.4 ст. 291 ПКУ суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, можуть працювати на другій групі - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
- обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Умови перебування фізичних осіб на єдиному податку, регламентуються п.291.5, п. 291.6, п. 291.7 ст. 291 ПКУ Крім того, відповідно до пп.З) п. 291.5 ст. 291 ПКУ, також, не можуть бути платниками єдиного податку першої-третьої груп суб’єкти господарювання, які здійснюють виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (крім роздрібного продажу паливно -мастильних матеріалів в ємностях до 20 літрів та діяльності фізичних осіб, пов’язаних з роздрібним продажем пива та столових вин).

Класифікація видів економічної діяльності затверджена Наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 р. N 457, де вказано види діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010, які ФОП може обирати відповідно до здійснюваної господарської діяльності.

Відповідно до «Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності», затверджених Наказом Держкомстату від 23.12.2011 N 396, вид діяльності за КВЕДом 47.78 Роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах включає:
- роздрібну торгівлю фотографічним, оптичним і точним устаткованням
- діяльність оптиків зі складання (підбору) та ремонту окулярів
- роздрібну торгівлю сувенірами, виробами народних майстрів і товарами релігійного призначення
- діяльність комерційних картинних галерей
- роздрібну торгівлю паливом для комунально-побутового призначення, газом у балонах, вугіллям та паливною деревною
- роздрібну торгівлю зброєю та боєприпасами
- роздрібну торгівлю монетами та марками
- роздрібну торгівлю непродовольчими товарами, не віднесеними до інших угруповань.

Такі види діяльності, як роздрібний продаж моторними маслами, присадками, побутової техніки для автомобілів, вищевказаний вид діяльності не передбачає. Разом з тим, відповідно до Класифікації видів економічної діяльності» та «Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності», затверджених Наказом Держкомстату від 23.12.2011 N 396, передбачені види діяльності за КВЕДами як:
45.32 Роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів, який не включає роздрібну торгівлю моторним паливом, див. 47.30
47.30 Роздрібна торгівля пальним, який включає:
- роздрібну торгівлю паливом для автотранспортних засобів і мотоциклів
- роздрібну торгівлю паливом для автотранспортних засобів через мережу автозаправних станцій
- роздрібну торгівлю мастильними матеріалами й охолоджуючими рідинами для автотранспортних засобів.

Крім того, відповідно до п. 215.1 ст. 215 ПКУ, до підакцизних товарів належать: спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво; тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну; пальне; автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів; електрична енергія.

Ставки акцизного податку на підакцизні товари регламентуються п.215.3 ст. 215 ПКУ, згідно якої перелік товарів (продукції) наведений відповідно до товарної номенклатури УКТ ЗЕД.

Підпунктом 14.1.141-1 п. 14.1 ст. 14 ПКУ визначено, що пальним є нафтопродукти, скраплений газ, паливо моторне альтернативне, паливо моторне сумішеве, речовини, що використовуються як компоненти моторних палив, інші товари, зазначені у п.п. 215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ. Ви, як зазначено у листі, плануєте здійснювати реалізацію присадок , які містять у своєму складі спирт етиловий (коди УКТ ЗЕД не вказані). Відповідно до переліку товарів, згідно з пп.215.3.4 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, враховуючи товарну номенклатуру УКТ ЗЕД деякі присадки відносяться до підакцизних товарів.

Враховуючи вищевикладене, для того щоб надати більш повну інформацію щодо норм податкового законодавства при здійсненні підприємницької діяльності у вигляді роздрібної торгівлі моторними маслами та присадками, Вам потрібно уточнити коди товарів за товарною номенклатурою УКТ ЗЕД, об’єм продажу присадок.

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015    № 222-VІІІ з доповненнями та змінами (далі ЗУ № 222-VІІІ), регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Статтею 7 ЗУ № 222-VІІІ , регламентується перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню.

Для здійснення роздрібної торгівлі побутової техніки для автомобілів, Вам потрібно внести зміни до переліку видів діяльності в єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Після цього, на підставі п. 298.5 ст. 298 ПКУ, не пізніше 20 числа місяця , наступного за місяцем, в якому відбулися такі зміни, подати до ДНІ за місцем реєстрації, заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з відповідними змінами.

Крім того, при здійсненні підприємницької діяльності, необхідно враховувати п. 296.10 ст. 296 ПКУ, згідно якого необхідно застосувати реєстратори розрахункових операцій, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень та при реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Перелік технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту затверджено Постановою КМУ від 16.03.17 р. № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.