Державна фіскальна служба України Ваше письмове звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо включення до переліку витрат фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність, сплачених сум податків, зборів, внесків та порядку внесення виправлень до книги обліку доходів та витрат, і повідомляє.
Правовий порядок регулювання оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність в Україні, встановлюється Податковим кодексом України (далі - Кодекс).
Згідно з пунктом 178.3 статті 178 Кодексу оподатковуваним доходом вважається сукупний чистий дохід, тобто різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження незалежної професійної діяльності.
При цьому Кодексом не передбачено переліку витрат для фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність.
У зв’язку з цим для визначення переліку витрат, які можуть бути враховані при визначенні оподатковуваного доходу фізичною особою, яка провадить незалежну діяльність арбітражного керуючого, доцільно скористатися Узагальнюючою податковою консультацією, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 № 877 (далі - УПК).
УПК передбачено, що до витрат фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого, включається сплачена сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Податок на доходи фізичних осіб та військовий збір належать до загальнообов’язкових податків та зборів, визначених статтею 9 Кодексу, та не є витратами, необхідними для провадження незалежної адвокатської діяльності.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Щодо внесення виправлень до книги обліку доходів та витрат, повідомляємо, що Форму та порядок ведення Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013р. №481, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за №1686/24218 (далі - Порядок).
Відповідно до Порядку записи у Книзі виконуються розбірливо чорнилом темного кольору або кульковою ручкою. Внесення виправлень здійснюється шляхом нового запису, який засвідчується підписом самозайнятої особи.
У Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.
Відповідно до п.52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |