Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку повернення коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) на поточний рахунок платника та інших питань, пов’язаних з функціонуванням СЕА ПДВ, і, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.
Відповіді на питання щодо збільшення суми податку, на яку платник податку відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 ПКУ має право зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі -реєстраційна сума), на суму податку, зазначену у розрахунках коригування, складених після 01.07.2015, до податкових накладних, складених до 01.07.2015, що не підлягали наданню покупцям - платникам ПДВ, а також на питання щодо порядку повернення коштів з електронного рахунка в СЕА ПДВ на поточний рахунок платника надано листом Головного управління ДФС, який відповідає чинному законодавству та може використовуватися платником податку у своїй діяльності.
Щодо обрахунку реєстраційної суми із врахуванням розрахунків коригування, складених з 01.07.2015, до усіх податкових накладних, складених до 01.07.2015 (а не лише тих, які підлягали наданню покупцям -платникам ПДВ), повідомляємо, що зазначене не відповідає вимогам чинного податкового законодавства.
Додатково зазначаємо, що відповідно до норм ПКУ збільшення реєстраційної суми платника податку відбувається у разі:
отримання від постачальників зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних;
сплати ПДВ при ввезенні товарів на митну територію України у митному режимі імпорту;
поповнення електронного рахунка в СЕА ПДВ шляхом перерахування грошових коштів з поточного рахунка платника податку на такий електронний рахунок.
Крім того, реєстраційна сума платника податку може бути збільшена у разі обрахунку позитивного значення показника ƩОвердрафт (сума середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені), який відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 ПКУ враховується при розрахунку реєстраційної суми.
Показник ƩОвердрафт щокварталу (протягом перших шести робочих днів такого кварталу) підлягає автоматичному перерахунку з урахуванням показника середньомісячного розміру сум податку, які за останніх 12 звітних (податкових) місяців станом на дату такого перерахунку, були задекларовані платником до сплати до бюджету та погашені чи розстрочені або відстрочені.
Такий перерахунок здійснюється шляхом віднімання суми попереднього збільшення та додавання суми збільшення згідно з поточним перерахунком.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |