X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 14.06.2018 р. № 2607/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Про податок на додану вартість


Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо порядку заповнення податкової звітності з ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Згідно з пунктом 200.1 статті 200 Кодексу сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
У разі якщо за результатами звітного (податкового) періоду податковий кредит платника перевищує його податкові зобов’язання, у платника формується від’ємне значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду, яке відповідно до пункту 200.4 статті 200 Кодексу може бути, зокрема, зараховане до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Відповідно до підпункту 3 пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Кодексу значення суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначене пунктом 200-1.З статті 200-1 Кодексу, було одноразово збільшено на суму помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року.
Якщо за результатами звітного (податкового) періоду за червень 2015 року / II квартал 2015 року платником податку було задекларовано суми ПДВ до сплати до бюджету в розмірі, що є меншим ніж сума помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 1 липня 2015 року або задекларовано від'ємне значення податку, то на суму такого збільшення платником податку одноразово збільшувалась сума від'ємного значення, сформована за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року / III квартал 2015 року, яка переноситься до податкової звітності з податку звітного (податкового) періоду за серпень 2015 року / IV квартал 2015 року. В подальшій звітності платника податку така сума враховувалась при розрахунку суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України.
Форму та порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 (з урахуванням внесених до нього змін і доповнень) (далі - Порядок № 21).
Сума від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 21 податкової декларації з ПДВ (далі - декларація)), деталізується у Додатку 2 до податкової декларації з податку на додану вартість «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до
складу податкового кредиту наступного звітного періоду» (Д2) (далі -Додаток 2 (Д2)). При цьому, Кодексом та Порядком № 21 не встановлено особливостей та хронології відображення від’ємного значення податку на додану вартість звітного (податкового) періоду в Додатку 2 (Д2) до декларації.
Деталізація від'ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду, здійснюється у таблиці 1 Додатку 2 (Д2) до декларації, у якій окремим рядком виділено залишок суми помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань з податку на додану вартість станом на 01 липня 2015 року, на яку було збільшено суму від'ємного значення, сформовану за результатами звітного (податкового) періоду за липень 2015 року / III квартал 2015 року. При заповненні Додатку 2 (Д2) доцільно застосовувати принцип хронології формування від’ємного значення, згідно з яким податкові зобов’язання поточного (звітного) періоду зменшуються на суму податкового кредиту (який, зокрема, може містити суми податку, що були включені до складу податкового кредиту на підставі підпункту 3 пункту 34 підрозділу 2 розділу XX Кодексу) у хронологічному порядку його виникнення - від найдавнішого до найновішого.
Доцільність застосовування саме такого принципу була запропонована платникам податку листом ДФС від 22.07.2016 № 24830/7/99-99-15-03-02-17 «Про внесення змін до форми податкової декларації з податку на додану вартість».
Згідно з нормами чинного законодавства платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати сутність і відповідність здійснюваних ними операцій тим, які передбачені Кодексом.
При цьому пунктом 44.1 статті 44 розділу II Кодексу визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер І може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.