X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ПОЛТАВСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.06.2018 р. № 2679/ІПК/16-31-12-01-34

Щодо оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг з демонстрування національних фільмів


Головне управління ДФС у Полтавській області розглянуло звернення    щодо оподаткування ПДВ операцій з
постачання послуг з демонстрування національних фільмів та, керуючись ст.52 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), повідомляє.
Законом України від 07 листопада 2017 року № 2176-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні» (далі - Закон № 2176) передбачено, що тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами).
Порядок, обсяги та умови ввезення на митну територію України зазначених у пункті 61 підрозділу 2 розділу XX ПКУ товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.
У разі нецільового використання зазначених товарів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію таких товарів, а також сплатити пеню відповідно до закону.
Разом з цим правові основи діяльності в галузі кінематографії та суспільні відносини, пов'язані з виробництвом, розповсюдженням, зберіганням і демонструванням фільмів, а також засади державної підтримки кінематографії в Україні визначено Законами №9/98-ВР "Про кінематографію" від 13.01.1998 (далі - Закон № 9/98) та № 1977-VIII "Про державну підтримку кінематографії в Україні" від 23.03.2017(далі - Закон № 1977).
Відповідно до статті 8 Закону № 9/98 підприємницька діяльність у галузі кінематографії може здійснюватися через продюсерську систему. У разі участі в продюсерській системі держави її інтереси представляють центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії (Державне агентство України з питань кіно), та місцеві органи управління кінематографією. Положення про продюсерську систему в галузі кінематографії затверджується Кабінетом Міністрів України.
Усі суб'єкти професійної кінематографічної діяльності, які займаються виробництвом, розповсюдженням і демонструванням фільмів, вносяться до Державного реєстру виробників, розповсюджувачів і демонстраторів фільмів, положення про який затверджується Кабінетом Міністрів України.
При цьому згідно зі статтею 3 Закону № 9/98 підприємницька діяльність у кінематографії - це діяльність, пов'язана з виробництвом, розповсюдженням та демонструванням (публічним показом) фільмів, з метою одержання прибутку.
Фільм - це аудіовізуальний твір (у тому числі телевізійні серіали та їх окремі серії), що складається з епізодів, поєднаних між собою творчим задумом і зображувальними засобами, та є результатом спільної діяльності його авторів, виконавців і виробників.
Національний фільм - це створений суб'єктами кінематографії фільм, виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською або кримськотатарською мовою, та який при цьому набрав необхідну кількість балів відповідно до оцінних елементів бальної системи, передбаченої Законом № 9/98. За мотивованим рішенням Ради з державної підтримки кінематографії на підставі звернення суб'єкта кінематографії, якщо це виправдано художнім, творчим задумом авторів фільму, в основній (базовій) версії національного фільму (крім дитячих та анімаційних фільмів) допускається використання інших мов в обсязі, що не може перевищувати 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму. Під час демонстрування національного фільму в Україні такі репліки мають бути дубльовані або субтитровані українською мовою (стаття 3 Закону № 9/98).
Демонстрування (публічний показ, публічне сповіщення і публічна демонстрація) фільму - це професійна кінематографічна діяльність, що полягає в показі фільму глядачам у призначених для цього приміщеннях (кінотеатрах, інших кіновидовищних закладах), на відеоустановках, а також каналами мовлення телебачення.
Враховуючи викладене та за умови дотримання вимог, встановлених нормами Законів №№ 9/98 та 1977 з метою правомірності здійснення підприємницької діяльності у галузі кінематографії, тимчасові режими звільнення від оподаткування ПДВ (до 01.01.2023), визначені пунктами 12, 131 і 61 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, починаючи з 03.12.2017, поширюються на: операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною    мовою    на території України,
демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами);
Порядок, обсяги та умови ввезення на митну територію України зазначених у пункті 61 підрозділу 2 розділу XX ПКУ товарів визначаються Кабінетом Міністрів України. У разі нецільового використання зазначених товарів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму ПДВ, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію таких товарів, а також сплатити пеню відповідно до закону.
Водночас платники податку, здійснюючи операції з постачання товарів/послуг (робіт), які тимчасово звільнені від оподаткування ПДВ (до 01.01.2023) відповідно до пунктів 12, 131 і 61 підрозділу 2 розділу XX ПКУ,
зобов’язані будуть нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ та скласти зведену податкову накладну за придбаними з ПДВ товарами/послугами, необоротними активами, що призначені для використання або починають використовуватися у таких операціях, згідно з правилами, встановленими пунктом 198.5 статті 198 розділу V ГЖУ.
Нормами ПКУ не передбачено звільнення від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг з демонстрування національних фільмів, озвучених іноземною мовою.