X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ЧЕРКАСЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 18.06.2018 р. № 2680/ІПК/23-00-12-0118


Щодо помітки в обоє ’язкових реквізитах податкової накладної


Головне управління ДФС у Черкаській області розглянуло звернення платника щодо правомірності включення до податкового кредиту суми ПДВ по податковій накладній, в якій відсутній нуль в рядку «Індивідуальний податковий номер покупця» та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Відповідно до пункту 201.1 ст. 201 Кодексу на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) у встановлений Кодексом термін.
Правила формування податкового кредиту та вимоги до його документального підтвердження встановлені статтею 198 та статтею 201 Кодексу.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пункт 201.10 статті 201 Кодексу).
Згідно з підпунктом «а» пункту 198.1 статті 198 Кодексу до складу податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення платником податку операцій з придбання або виготовлення товарів.
Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ст. 201 Кодексу (пункт 198.6 статті 198 Кодексу).
Тобто, враховуючи норми статті 198 та пункту 201.10 статті 201 Кодексу покупець формує податковий кредит за операцією з придбання товарів/послуг на підставі податкової накладної, складеної за такою операцією, за допомогою якої можливо ідентифікувати здійснену операцію, та не має права включити до податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній, у якій допущено помилку в обов’язкових реквізитах визначених пунктом 201.1 статті 201 Кодексу, якщо помилки в реквізитах такої накладної заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст, навіть за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН.
Заповнення рядка «Індивідуальний податковий номер» (далі - ІПН) отримувача (покупця) в податковій накладній здійснюється залежно від статусу отримувача (покупця), зокрема юридична особа, фізична особа - підприємець, неплатник ПДВ.
ІПН для фізичних осіб становить 10-значний реєстраційний номер облікової картки платника податків.
Реквізити заголовної частини податкової накладної, які містять цифрові значення, не повинні містити жодних інших знаків та символів.
Для формування податкових накладних в електронному вигляді платник податків самостійно обирає будь - яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл у форматі електронного документа звітності суб’єктів господарювання.
Алгоритм контролю реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування не дає можливості реєстрації податкових накладних, у яких ІПН платника ПДВ не внесено до реєстру платників ПДВ, а наявність чи відсутність в податковій накладній перед 11 - значним ІПН нуля не впливає на її реєстрацію в ЄРПН та не є помилкою.
Така податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.