X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.06.2018 р. № 2700/6/99-99-01-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України у відповідь на лист від 30.05.2018 № 30-05/03 (вх. ДФС № 42576/6 від 04.06.2018) стосовно оподаткування доходів нерезидента - резидента Гонконгу, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє таке.
Відповідно до п. 103.2 ст. 103 Кодексу особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.
Угода між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно від 04.12.1995 (далі - Угода) поширюється на податки на доходи і майно, зазначені у статті 2 Угоди, що стягуються відповідно до податкового законодавства України та Китайської Народної Республіки.
Для цілей Угоди термін „Китай” означає Китайську Народну Республіку; при застосуванні в географічному значенні означає всю територію Китайської Народної Республіки, включаючи її територіальне море, де застосовується китайське законодавство щодо оподаткування, і будь-яку територію за межами територіального моря, де Китайська Народна Республіка має суверенні права на розвідку і розробку ресурсів морського дна і його надр, і ресурсів прилеглих вод, відповідно до міжнародного законодавства.
Враховуючи зазначене, Угода не поширюється на території з окремим законодавчим полем, які мають самостійну податкову систему, і на які не розповсюджуються закони КНР стосовно оподаткування. До таких територій, зокрема, відносяться Гонконг, Макао та Тайвань.
З метою вирішення питання усунення подвійного оподаткування у відношеннях між Україною та Гонконгом повинен бути укладений окремий двосторонній міжнародний договір. Станом на сьогодні Україна не уклала відповідний договір про усунення подвійного оподаткування з Гонконгом. Враховуючи зазначене, доходи із джерелом їх походження з України, що одержуються резидентом Гонконгу, оподатковуються відповідно до положень Кодексу. Положення статті 103 Кодексу у цьому випадку не застосовуються, зважаючи на те, що незалежно від того, чи буде надана довідка про підтвердження статусу податкового резидента Гонконгу, чи ні, звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку не можуть бути застосовані через відсутність міжнародного договору, який би надавав такі пільги.