X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.06.2018 р. № 2720/О/99-99-13-01-02-14/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваше звернення про отримання індивідуальної податкової консультації щодо питань заповнення Книги обліку доходів і витрат та повідомляє таке.
Відповідно до п. 177.10 ст. 177 Кодексу фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування зобов'язані вести Книгу обліку доходів і витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару.
Форму Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 01.10.2013 за №1686/24218, (далі - Порядок).
Відповідно до п. 5 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід.
Порядок занесення самозайнятою особою відомостей до Книги визначено п. 6 Порядку.
Так, що у графі 1 «Період обліку (день, місяць, квартал, рік)» зазначається дата запису; у графі 2 Книги «Сума доходу, отриманого від здійснення господарської діяльності або незалежної професійної діяльності» відображається сума доходу, отриманого від здійснення господарської або незалежної професійної діяльності із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік, зокрема, кошти, що надійшли на поточний рахунок, касу платника податків та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).
Відомості про понесені витрати, пов’язані з господарською діяльністю, заносяться у такому порядку:
у графі 5 Книги «Реквізити документа, що підтверджує понесені витрати» зазначаються реквізити документа, який підтверджує понесені витрати, що безпосередньо пов’язані з отриманим доходом. Документами, які підтверджують витрати, можуть бути, зокрема, платіжне доручення, прибутковий касовий ордер, квитанція, фіскальний чек, акт закупки (виконаних робіт, наданих послуг) та інші первинні документи, що засвічують факт оплати товарів, робіт, послуг;
у графі 6 Книги «Сума витрат, пов’язаних з придбанням товарів (робіт, послуг)» відображається сума витрат, які документально підтверджені та безпосередньо пов'язані з отриманням доходу за підсумками дня;
у графі 7 Книги «Витрати на оплату праці найманих осіб» відображається сума витрат на оплату праці та нарахування на оплату праці найманих осіб, понесені у звітному місяці;
у графі 8 Книги «Інші витрати, пов’язані з одержанням доходу» відображається сума фактично понесених інших витрат, безпосередньо
пов'язаних з одержанням доходу, які не зазначені в графах 6 та 7 Книги, зокрема, витрати на сплату послуг, зв’язку, орендних та комунальних платежів тощо.
Сума чистого оподатковуваного доходу зазначається у графі 9 Книги та розраховується як різниця між сумою доходу за звітний період (графа 4 Книги) та сумою понесених витрат від провадження господарської або незалежної професіональної діяльності (графи 6, 7, 8 Книги).
Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.