X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.06.2018 р. № 2730/П/99-99-13-01-02-14/ІПК


Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), розглянула Ваші звернення від...., яке надійшло на розгляд листом ГУ ДФС у Закарпатській області, та від..щодо надання індивідуальної податкової консультації з питань включення до складу витрат фізичної особи - підприємця витрат, пов’язаних з утриманням тракторів трельовочних на гусеничному ходу та тракторів колісних, та, з урахуванням фактичних обставин, викладених у зверненні, повідомляє таке.
Відповідно п. 15.1 ст. 15 Кодексу платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок зі сплати податків та зборів згідно з Кодексом.
Обов’язки платника податків визначено ст. 16 Кодексу. Відповідно до п.п. 16.1.2, 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Кодексу платник податків зобов’язаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно інформації, викладеної у зверненні, при здійсненні господарської діяльності, а саме надання послуг з лісозаготівлі, Вами використовуються трактори трельовочні на гусеничному ходу та трактори колісні.
Водночас відповідно до даних АС «Податковий блок» в розділі «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» відсутня інформація стосовно наявності вказаних вище об’єктів (трактори трельовочні на гусеничному ходу та трактори колісні).
Згідно з вимогами п. 63.3 ст. 63 Кодексу платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем
обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з порядком обліку платників податків.
Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідним розділом Кодексу.
Відповідно до положень Кодексу процедури обліку об'єктів оподаткування, визначені розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.12.2011 за № 1562/20300 (далі - Порядок).
Згідно з п. 8.4 розділу VIII Порядку повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП (додаток 10 до Порядку) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків.
Зазначаємо, у Вашому зверненні про надання індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового законодавства запитувана інформація фактично стосується основних засобів, про які в супереч вищезазначеним нормам податкового законодавства відсутнє повідомлення контролюючого органу за основним місцем обліку, щодо зв’язку їх з оподаткуванням або здійсненням господарської діяльності.
Згідно п.п. 14.1.172 п. 14.1 ст. 14 Кодексу податкова консультація - це допомога контролюючого органу конкретному платнику податків стосовно практичного використання конкретної норми закону або нормативно-правового акта з питань адміністрування податків чи зборів, контроль за справлянням яких покладено на такий контролюючий орган.
Отже, податкова консультація по суті поставлених питань може бути надана платнику податків, в діяльності якого виникли викладені в зверненні проблемні ситуації.
Враховуючи викладене, податкова консультація з питань формування витрат фізичною особою - підприємцем на загальній системі оподаткування надається відповідно до норм Кодексу.
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб - підприємців визначено ст. 177 Кодексу.
Згідно з п. 177.2 ст. 177 Кодексу об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю фізичної особи - підприємця.
Перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем, встановлено п. 177.4 ст. 177 Кодексу.
Відповідно до п.п. 177.4.5 п. 177.4 ст. 177 Кодексу встановлено, що не включаються до складу витрат підприємця витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності такою фізичною особою -підприємцем.
Зазначаємо, що відповідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.