X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 16.05.2018 р. № 2203/6/99-99-11-04-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула запити на отримання індивідуальної податкової консультації від №
(вх. ДФС №    від    ) щодо надання роз’яснень з питання строку подання скарги на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі - скарга), відповідно до законодавства, що діяло з 01.12.2017 по 01.02.2018, та повідомляє.

Відповідно до п. 5 Порядку розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 № 485 (далі - Порядок № 485), який діяв на момент подання скарги платником податку на додану вартість (далі - платник податку), скарги подаються платником податку до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. У разі коли останній день строку, зазначеного у п. 5 Порядку № 485, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем такого строку вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Строк подання скарги може бути продовженим за правилами і на підставах, визначених п. 102.6 ст. 102 Податкового кодексу України.

Пунктом 52.2 статті 52 Податкового кодексу України встановлено, що індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Згідно зі ст. 6 та ст. 19 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи надані    скріншоти з свого «Кабінету платника податків» за період з 28.12.2017 по 10.01.2018, першим днем строку надання скарги є 10 січня 2018 року.

Однак    до скарг на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, зареєстровані від №№ та, не були надані докази щодо дати отримання оскаржуваних
рішень. Не маючи відповідних доказів, комісія ДФС з питань розгляду скарг констатувала, що скарги подані з порушенням встановленого Порядку та залишила їх без розгляду.
Згідно з п. 17 Порядку № 485 рішення комісії з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та може бути оскаржене в судовому порядку.
Також відповідно до п. 27 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 (який діє на сьогодні), рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН може бути оскаржено у судовому порядку.