X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.06.2018 р. № 2791/6/99-99-14-06-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення про надання податкової консультації щодо необхідності декларування валютних цінностей, доходів та майна, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.

Обов’язковість декларування резидентами валютних цінностей та іншого майна, яке їм належить та перебуває за межами України, встановлена статтею 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (далі - Декрет).

Статтею 1 Указу Президента України від 18 червня 1994 року № 319/94 «Про невідкладні заходи щодо повернення в Україну валютних цінностей, що незаконно знаходяться за її межами» (далі - Указ) визначено, що таке декларування здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності щоквартально.

Декларування валютних цінностей, доходів і майна здійснюється суб’єктами підприємницької діяльності за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 25.12.1995 № 207 «Про затвердження форми Декларації про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами» (далі - Декларація), станом на 1 число місяця наступного за звітним кварталом.

Згідно з формою Декларації відображенню підлягають валютні кошти на рахунках, відкритих в іноземних банках; депозити та вклади в іноземних банках; фінансові та майнові внески до статутних фондів іноземних підприємств, дочірніх підприємств за кордоном; кошти перераховані на придбання цінних паперів іноземних підприємств, іноземних страхових полісів; придбання нерухомого майна, прав інтелектуальної власності (розділи II - III).

Декларуванню також підлягають кошти й товари, які знаходяться за межами України з порушенням законодавчо встановлених термінів розрахунків за експортними, імпортними та бартерними операціями зовнішньоекономічних відносинах.

Крім цього, декларуванню підлягають доходи (дивіденди) в іноземній валюті, одержані за межами України (розділ IV Декларації).

Враховуючи викладене, суб’єкт підприємницької діяльності подає Декларацію у випадку, коли має валютні кошти або майно, які йому належать та знаходяться за межами України, у тому числі з порушенням встановлених законодавством строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Водночас повідомляємо, що згідно із пунктом 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.