X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 21.06.2018 р. № 2767/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо порядку визначення розміру нормативної грошової оцінки (далі - Оцінка) для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю (далі - Плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство поінформувало, що задекларувало у 2017 та 2018 роках податкові зобов’язання з Плати на підставі довідки про розмір Оцінки, виконаної 14.03.2016 землевпорядним органом за місцезнаходженням земельної ділянки (далі - Довідка). При цьому Товариство повідомило, що 14.05.2018 отримало Довідку, яка відрізняється від попередньої за величиною Оцінки, у зв’язку із застосуванням коефіцієнтів функціонального використання у розмірі 2,5 та 2,0 відповідно.

Товариство просить підтвердити виникнення права на самостійне коригування податкових зобов’язань з Плати шляхом подання уточнюючої податкової декларації на зменшення податкових зобов’язань з 01.01.2017, а також уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2017 рік.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про оцінку земель» (далі - Закон) виконання Оцінки здійснюється на підставі рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування або договору, який укладається заінтересованими особами в порядку, встановленому Законом. При цьому за результатами Оцінки складається технічна документація (ст. 20 Закону), яка затверджується рішенням відповідної сільської, селищної, міської рад, які набирають чинності у строки, встановлені п. 271.2 ст. 271 Кодексу (ст. 23 Закону).

Разом з тим визначення функціонального призначення земельної ділянки належить до елементів землевпорядних робіт, схвалення результатів яких уповноваженими органами здійснюється у порядку, встановленому Законом України «Про землеустрій».

Відомості про нормативну грошову оцінку земель вносяться до Державного земельного кадастру на підставі технічної документації з такої Оцінки (ч. 7 ст. 21 Закону України «Про Державний земельний кадастр»).

В основу Оцінки закладено капіталізований рентний дохід, який враховує, зокрема функціональне використання земель, їх місцезнаходження та інше.

Рішенням Київської міської ради від 03.07.2014 № 23/23 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Києва» (далі - Рішення) введено в дію з 01.07.2015 нову Оцінку.

У разі затвердження органами місцевого самоврядування нової Оцінки платники Плати, відповідно до вимог п. 286.2 ст. 286 Кодексу, разом з податковою декларацією з Плати подають до контролюючих органів довідку (витяг) про розмір нової Оцінки.

Таким чином, для обчислення податкових зобов’язань з плати за землю у 2017 та 2018 роках Підприємство має застосовувати Оцінку (одним із елементів якої є коефіцієнт, що характеризує функціональне використання земельної ділянки), яка набрала чинності на підставі технічної документації, затвердженої Рішенням, із застосуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, розрахованої залежно від дати затвердження такої Оцінки.

Порядок внесення змін до податкової звітності визначено ст. 50 Кодексу.

Податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію (п. 52.2 ст. 52 Кодексу).