X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 06.10.2017 р. № 2165/ІПК/26-15-12-04-18

Про сплату єдиного податку та ПДВ

Товариство поінформувало. що г нла шиком єдиного по датку та ставкою З% та платником податку на додану вартість.Товариство запитує які податки необхідно йому сплатити, якщо:

- грошові кошти надійду гь від державної установи, а для реалізації проект) необхідно оплачувати послуги резидента Республіки Молдови, які будуть, надаватися на території України:

- грошові кошти надійдуть від державної установи, а для реалізації проекту необхідно оплачувати послуги Блат олійної організації;

- грошові кошти надійдуть від резидента Словаччини для реалізації проекту на території України, при цьому державна установа сплатила ПДВ за реалізацію проекту.

Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності визначено главою 1 розділу XIV Податкового кодексу України, (далі -Кодекс).

У відповідності до підпункту 2 нункіу 292.1 статті 292 Кодексу доходом платника єдиного податку для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та або безіогівковій матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пункту 292.3 статті 292 Кодексу.

До складу доходу не включаються лише суми, які визначені пунктом 2.92.11 статті 292 Кодексу.

Тобто, об'єктом оподаткування платника єдиного податку - юридичної особи вважається дохід визначений у відповідності з підпунктом 2 пункту 292.1 статті 292 Кодексу. З суми отриманого доходу, платник єдиного податку повинен сплатити єдиний податок із обраною ставкою.

Щодо сплати ПДВ.

Згідно з підпунктами «а» та «б» пункту 185.1 статті 185 Кодексу об'єктом, оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.

Відповідно до підпункту 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи Інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових нрав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

При цьому постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (підпункт 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).

Пунктом 187,7 статті 187 Кодексу встановлено, що датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом.

Крім цього, відповідно до пункту 180.2 статті 180 Кодексу особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими як платники податку, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг.

Правила оиодаїкувания ПДВ послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, визначено статті 208 Кодексу.

Відповідно до пункту 208.2 статті 208 Кодексу отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пунктом 190.2 статті 190 Кодексу.

При цьому отримувач послуг - платник податку у порядку, визначеному статтею 201 Кодексу, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним податку, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку і підлягає обов'язковій реєстрації в Сдиному реєсдрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Якщо отримувача послуг зареєстровано як платника податку, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов’язань декларації зо відповідний звітний період (пункт 208.3 статті 208 Кодексу).

Згідно і пунктом. 187.8 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем падання яких є митна територія України, є дата списання коштів з банківського рахунка платника податку в оплату послуг або дата оформлення документа, що засвідчує: факт постачання послуг нерезидентом, залежно від того, яка з подій відбулася раніше.

Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентам на митній території України є дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в ЄРПН (пункт 198.2 статті 198 Кодексу ).

Враховуючи викладене, отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких ропашоване на митній гериторії України, є податковим агентом такого нерезидента в частині нарахування ча сплати ПДВ до бюджету за такими операціями незалежно від суми здійснювальних операцій.

Підпунктом 167.1.15 пункту 197.1 статті 197 Кодексу визначено, що звільняються від оподаткування І .ІДВ операції т надання благодійної допомоги, зокрема безоплатне постачання товарів/послуг благодійним організаціям, утвореним і зареєстрованим відповідно до законодавства, а також надання такої допомоги благодійними організаціями набувачам (суб'єктам) благодійної допомоги відповідно до законодавства про благодійну діяльність та благодійні організації.

Під безоплатним постачанням слід розуміти постачання товарів/послуг благодійним організаціям та набувачам благодійної допомоги бет будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсації. У разі недотримання умов, визначених цим підпунктом, такі операції оподатковуються на шкільних підставах.

При цьому не підлягають звільненню від оподаткування ПДВ операції з надання благодійної допомоги у вигляді зазначених у розділі VI Кодексу підакцизних товарів, цінних паперів (крім наданих ендавментів, зазначених у розділі IV Кодексу), нематеріальних активів і товарів/послуг,призначених для використання у господарській діяльності.

Виходячи зі змісту 2-го та 3-го питання, слід зазначити. що інформації, викладеної у зверненні, недостатньо для надання вичерпної індивідуальної податкової консультації щодо сплати ПДВ з порушеного питання, тому цей конкретний випадок податкових взаємовідносин потребує аналізу документів і матеріалів в межах податкової перевірки, шо дозволить ідентифікувати предмет запиту більш детально.

Статтею 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов'язані самостійно декларувати свої податкові зобов'язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консхльтацію.