X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ВIННИЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 22.06.2018 р. № 2792/ІПК/02-32-12-03

Головне управління ДФС у Вінницькій області, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), на запит Фермерського господарства про надання індивідуальної податкової консультації щодо сплати орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності, які надані в оренду фізичній особі - засновнику фермерського господарства для ведення фермерського господарства (далі - Плата), повідомляє.

Фермерське господарство повідомило, що використовує земельні ділянки, які надані на умовах оренди фізичній особі, яка є засновником та учасником Фермерського господарства, з цільовим призначенням „для ведення фермерського господарства”.

При цьому Фермерське господарство зацікавлене у з’ясуванні кола платників орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності згідно договорів оренди земельних ділянок, які надані фізичній особі, що є засновником Фермерського господарства та використовуються фермерським господарством.

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України (далі - ЗКУ), а справляння плати за землю - Кодексом та Законом України від 06 жовтня 1998 року №161-ХІV „Про оренду землі” (далі - Закон).

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою , що визначено підпунктом 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Кодексу.

Пунктами 288.2, 288.3 статті 288 Кодексу визначено, що платником орендної плати є орендар земельної ділянки, об’єктом оподаткування -земельна ділянка, надана в оренду.

Відповідно до пункту 288.1 статті 288 Кодексу - підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (пункт 288.4 статті 288 Кодексу).

Відповідно до статті 13 Закону договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Відповідно до інформації, викладеній в Вашому зверненні, договори оренди земельних ділянок укладено між Головним управлінням Держземагенства у Вінницькій області та фізичною особою; пунктом 9 договорів оренди землі, орендарем, яких є фізична особа, визначено, що договорів оренди землі, орендарем, яких є фізична особа, визначено, що орендна плата вноситься орендарем в розмірі 4 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Оскільки платником орендної плати є орендар земельної ділянки, то фізична особа (громадянин), що уклала договір оренди на земельну ділянку державної або комунальної власності, в якому визначено цільове призначення земельної ділянки - для ведення фермерського господарства, сплачує орендну плату за вказану земельну ділянку.

Нарахування фізичним особам сум податку, згідно з пунктом 286.5 статті 286 Кодексу проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають (вручають) платникові за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення ( пункт 287.5 статті 287 Кодексу).

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.