X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 25.06.2018 р. № 2842/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про плату за землю

Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо порядку застосування норм п. 284.4 ст. 284 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) для обчислення податкових зобов’язань з орендної плати за ділянки комунальної власності (далі - Орендна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Товариство повідомило, що є гірничим підприємством, яке сплачує Орендну плату на підставі договорів оренди земельних ділянок, укладених з органами місцевої самоврядування. Товариство запитує про порядок застосування норм п. 284.4 ст. 284 Кодексу, яка визначає особливості оподаткування платою за землю земельних ділянок гірничих підприємств, що справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 Кодексу.

Оскільки Порядок обчислення податкових зобов’язань з Орендної плати передбачає визначення розміру (ставок) такої плати за договором оренди (ст. 288 Кодексу), то не вбачаються підстави застосування норм п. 284.4 ст. 284 Кодексу до таких ставок Орендної плати визначених відповідним договором.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, жому надано таку консультацію.