X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 26.06.2018 р. № 2858/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Про єдиний податок четвертої групи

Державна фіскальна служба України на запит Підприємства щодо визначення бази оподаткування єдиним податком для платників четвертої групи (далі - Податок), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Підприємство повідомило, що на свій запит про визначення розміру нормативної грошової оцінки (далі - Оцінка) у 2018 році, отримала відповідь Чаплинського відділу Управління Держгеокадастру у Херсонській області, у якому зазначено, що Оцінка орендованих Підприємством земель не проведена. Разом з тим, Підприємству запропоновано для обчислення Податку використати базу оподаткування у розмірі Оцінку ріллі по Херсонській області (затверджено у додатку 1 до Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 23.05.2017 № 262, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31.05.2017 № 679/30547 (далі - Порядок).

Підприємство запитує про правомірність застосування для обчислення податкових зобов’язань із Податку для земельних ділянок Оцінка, яких не виконана, бази оподаткування у розмірі визначеному додатком 1 до Порядку.

Методика нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 831 (далі - Методика), передбачає проведення на землях сільськогосподарського призначення Оцінки земель окремо за сільськогосподарськими та несільськогосподарськими угіддями. При цьому, Оцінка земель сільськогосподарського призначення в межах областей є результатом складання шкал Оцінки агровиробничих груп ґрунтів природно-сільськогосподарських районів (для сільськогосподарських угідь). Дані про Оцінку окремої земельної ділянки оформлюються як витяг (довідка) із технічної документації про Оцінку окремої земельної ділянки, який відповідно до ст. 23 Закону України «Про оцінку земель» видається відповідним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

У випадках, коли агровиробничі групи ґрунтів сільськогосподарських угідь (далі - Угіддя) для окремої земельної ділянки сільськогосподарського призначення не визначено, то використовується величина Оцінки відповідного Угіддя природно-сільськогосподарського району відповідної області (п.п. 2, З частини II Порядку; п. 7 Методики).

Для розташованих за межами населеного пункту земельних ділянок сільськогосподарського призначення, Оцінка яких не виконана, Кодексом

передбачено застосування у якості бази оподаткування Оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області (ст. 277 Кодексу).

Об’єктом оподаткування для платників Податку є площа Угідь, що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (п. 292-1. 1 ст. 292-1 Кодексу).

Базою оподаткування Податком є Оцінка одного гектара Угідь, з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року (п. 292-1.2 ст. 292-1 Кодексу).

Таким чином, враховуючи п.п. 2, 3 частини II Порядку, п. 7 Методики, база оподаткування Податком для Угідь окремої земельної ділянки сільськогосподарського призначення агровиробничі групи грунтів, яких не визначено (Оцінка не виконана), застосовується Оцінка відповідного Угіддя природно-сільськогосподарського району відповідної області (додаток 1 до Порядку).

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.