Державна фіскальна служба України на звернення Товариства щодо надання податкової звітності, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Товариство поінформувало, що було платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5 відс., згідно з Рішенням Олександрівського управління у м. Запоріжжі ГУ ДФС у Запорізькій області № 6 від 29.12.2017 було анульовано реєстрацію платника єдиного податку - юридичної особи на підставі наявності станом на 29.12.2017 податкового боргу, що утворився 21.04.2017. Стосовно вказаного рішення Товариство звернулося до суду і рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 21.03.2017 у справі [...] позов Товариства задоволено в повному обсязі, а саме зобов’язано контролюючий орган поновити статус Товариства як платника єдиного податку, починаючи з 01.01.2018.
Товариство також повідомило, що станом на початок квітня вказане рішення законної сили не набуло, Товариство до реєстру платників єдиного податку (далі - Реєстр) не включено.
Товариство запитує, чи має воно надавати податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи за І квартал 2018 року, чи має воно обчислювати/сплачувати податок на прибуток підприємств відповідно до Розділу III Кодексу, у разі набуття Рішенням суду законної сили у які строки Товариство буде включено до Реєстру.
Копію рішення Запорізького окружного адміністративного суду від
21.03.2017 у справі [...], на яке Товариство посилається у зверненні, не надано.
Водночас до звернення Товариство додало копію Постанови
Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 17.04.2018 у справі [...], якою було задоволено апеляційну скаргу Головного управління ДФС у Запорізькій області та скасовано Ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 22.01.2018. У Постанові зазначено, що суд не вбачає очевидних ознак протиправності рішення № 6 від 29.12.2017 про анулювання реєстрації платником єдиного податку.
Податкова консультація надається на питання, що порушуються заявником, з урахуванням викладених у зверненні фактичних обставин (п.52.3 ст.52 Кодексу).
Викладена у зверненні суть питань в сукупності з доданим документом унеможливлюють визначити фактичні обставини та, відповідно, надати конкретний висновок щодо практичного використання норм Кодексу.
Надання податкової консультації потребує додаткової інформації, зокрема розгляду рішення Запорізького окружного адміністративного суду від
21.03.2017 у справі [...] та причин, з яких вказане рішення не набуло законної сили.
Разом з цим повідомляємо наступне.
Особливості застосування спрощеної системи оподаткування регламентовано розділом XIV Кодексу.
Податковий обов’язок (обов’язок платника податку обчислити,
задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені Кодексом, законами з питань митної справи) виникає у платника за кожним податком та збором (п.36.1, п.36.2 ст.36 Кодексу).
Податкова декларація подається за звітний період в установлені Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків (п.49.1 ст.49 Кодексу).
Підставою для припинення податкового зобов’язання, крім його виконання, є втрата особою ознак платника податку, які визначені Кодексом, скасування податкового обов’язку у передбачений законодавством спосіб (п.п.37.3.3 п.37.3 ст.37 Кодексу).
Отже, якщо Товариству анульовано реєстрацію платником єдиного податку, у зв’язку з чим воно втратило ознаки такого платника, то до моменту поновлення реєстрації, зокрема згідно з рішенням суду, Товариство не має підстав для надання до контролюючого органу податкової звітності з єдиного податку.
Підприємства, які перебувають на загальній системі оподаткування зобов’язані нараховувати та сплачувати податок на прибуток в порядку, визначеному розділом III «Податок на прибуток підприємств» та підр. 4 «Особливості справляння податку на прибуток підприємств» розділу XX Кодексу.
Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік.
Згідно з п. 137.5 ст. 137 Кодексу річний податковий (звітний) період встановлюється для таких платників податку:
а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;
б) виробників сільськогосподарської продукції;
в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень.
Для інших платників податку на прибуток передбачено подання звітності за квартал, півріччя, три квартали, рік, розраховану наростаючим підсумком.
При цьому зазначаємо, що для платників податку на прибуток підприємств починаючи з 01.01.2018 визначено єдиний строк подання для податкової декларації з податку на прибуток підприємств, яка складається за звітний (податковий) рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, незалежно від того, за який базовий звітний (податковий) період складалася податкова декларація - квартал або рік.
Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |