Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ), розглянуло звернення на отримання індивідуальної податкової консультації від ... № ... (вх. ДФС №... від ...) щодо заповнення Податкового розрахунку за формою № 1-ДФ, та з урахуванням фактично викладених обставин в межах компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до ст.24 Закону України від 24.03.1995 року № 108/95-ВР “Про оплату праці” за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися, у тому числі поштовими переказами на вказаний ними рахунок (адресу).
Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також проведення коригувань, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі - Порядок).
Водночас зазначаємо, що відображення показників в податковому розрахунку здійснюється на підставі первинних документів та даних бухгалтерського обліку підприємства за звітний податковий період щодо доходів нарахованих (виплачених) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Згідно п.п 3.2 розд. III Порядку заповнення та подання податковими агентами цього розрахунку за звітний квартал, у звітності ф.№1-ДФ відображається: у графі За «Сума нарахованого доходу», у графі 3 «Сума виплаченого доходу, у графі 4а «Сума нарахованого податку», у графі 4 «Сума перерахованого податку».
При цьому, якщо фізична особа не отримувала коштів, які були їй нараховані підприємством за відповідний період, але вони були зазначені у податковому розрахунку як виплачені, то їх відображення в звітній ф.№1-ДФ (або в уточнюючому податковому розрахунку) здійснюється в тих періодах, в в яких будуть проведені в бухгалтерському обліку дані операції у зв’язку з цим поверненням, а також подальші їх виплати.
Крім того повідомляємо, що у разі проведення перерахунку виплачених сум доходів та/або податку, в звітності форми №1-ДФ допускається відображення від’ємного значення зі знаком «мінус».
Слід зазначити, що відповідно до п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |