X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 05.07.2018 р. № 2978/6/99-99-15-02-02-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула лист щодо заповнення додатків АВ та ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (у редакції наказу Мінфіну від 28.04.2017 № 467) (далі Декларація ) та, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Згідно з п. 2 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138, частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств, тобто базовим податковим (звітним) періодом для нарахування та сплати цього платежу є календарний квартал.

Згідно з пунктом 3 Порядку частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету, визначається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями відповідно до встановленої форми розрахунку та зазначається у декларації з податку на прибуток підприємства.

Розрахунок частини чистого прибутку (доходу) разом з фінансовою звітністю, складеною відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку, подається державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями до органів державної податкової служби у строк, передбачений для подання декларації з податку на прибуток підприємств.

Форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями, затверджена наказом ДПА України від 16.05.2011 № 285 (далі -Розрахунок).

У р.07 Розрахунку відображається частина чистого прибутку (доходу), що відраховується до державного бюджету у звітному періоді.

У р.08 Розрахунку - частина чистого прибутку (доходу), нарахована за попередній звітний період поточного року.

У р.09 Розрахунку - частина чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті, без врахування суми частини чистого прибутку (доходу), нарахованої за попередній звітний період поточного року.

Розрахунок авансового внеску з податку на прибуток підприємств на суму виплачених дивідендів (прирівняних до них платежів) відображається у Додатку АВ до Декларації.

До дивідендів прирівнюється платіж у вигляді частини чистого прибутку (доходу), який сплачується до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.

До питання 1.

У рядку 1.4 Додатка АВ до Декларації відображається загальна сума частини чистого прибутку (доходу), сплаченого до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями у звітному (податковому) році. При цьому значення рядка 1.4 враховується у рядку 1 Додатка АВ. Показник рядка 1.4 цього Додатка має відповідати сумарному значенню показника рядка 09 Розрахунку за такі звітні періоди, за які сплату частини чистого прибутку здійснено у звітному (податковому) році, тобто за IV квартал 2017 звітного (податкового) року та за підсумками кварталу, півріччя, три квартали поточного звітного (податкового) року.

До питання 2.

У разі сплати підприємством частини чистого прибутку у І кварталі 2018 року за результатами IV кварталу 2017 року показник рядка 4 Додатка АВ за І квартал 2018 дорівнюватиме сумі перевищення частини чистого прибутку (доходу) за IV квартал 2017 року (що був фактично сплачений в І кварталі 2018 року) над значенням об’єкта оподаткування за 2017 рік розділеного на 12 та помноженого на 3.

Крім того, рядок 4 Додатка АВ за І півріччя 2018 року дорівнює сумі двох показників: сумі перевищення частини чистого прибутку (доходу) за IV квартал 2017 року (що був фактично сплачений в І кварталі 2018 року) над значенням об’єкта оподаткування за 2017 рік поділеного на 12 та помноженого на 3, та частини чистого прибутку (доходу), що відрахована до державного бюджету за І квартал 2018 року (фактично сплачений у 2 кварталі 2018 року).

До питання 3.

У Додатку ЗП до Декларації відображається розрахунок зменшення нарахованої суми податку (показник рядка 16 Додатка ЗП переноситься до рядка 16 ЗП Декларації).

Сума податку на прибуток, визначена в Декларації, зменшується на суму: податку на прибуток, сплаченого суб’єктами господарювання за кордоном (рядок 16.1);

нарахованого та сплаченого авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів, що відноситься на зменшення нарахованої суми податку в поточному звітному (податковому) періоді (рядок 16.4.1).

Сума нарахованого та сплаченого авансового внеску у зв’язку із виплатою дивідендів (рядок 16.4), яка може брати участь у зменшенні податку на прибуток, складається із суми авансового внеску:

звітного (податкового) періоду (рядок 16.2, який дорівнює показнику рядка 6 Додатка АВ до рядка 20 АВ Декларації);

минулих періодів, не врахована у зменшення податку попереднього звітного (податкового) року (рядок 16.3). Ця сума переноситься з рядка 16.4.2 Додатка ЗП до Декларації за попередній звітний (податковий) рік.

Сума авансового внеску, відображена в рядку 16.4 відноситься на зменшення нарахованої суми податку:

поточного звітного (податкового) періоду (рядок 16.4.1) - у межах нарахованої суми податку на прибуток підприємств за звітний (податковий) період, зменшену на показник рядка 16.1;

наступного    звітного (податкового) періоду (рядок 16.4.2) -

переноситься до р.16.3 Додатка ЗП до Декларації за звітні (податкові) періоди наступного року.

Враховуючи, що показник Декларації розраховується наростаючим підсумком, при складанні Декларації за квартал, півріччя, три квартали, рік, у межах звітного (податкового) року показник рядка 16.3 не змінюється та дорівнює показнику р. 16.4.2 Додатка ЗП за попередній звітний (податковий) рік.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.