Головне управління ДФС у Харківській області розглянуло звернення Товариства щодо визначення бази оподаткування платником єдиного податку четвертої групи та керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Товариство поінформувало, що є суб’єктом господарювання, який обрав спрощену систему оподаткування, обліку і звітності та платником єдиного податку четвертої групи (далі - Податок).
Товариство запитує про порядок визначення бази оподаткування Податком на 2015 - 2018 роки в умовах дії Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 №831 (далі - Методика), зокрема, щодо застосування коефіцієнту 1,756, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2011 №1185 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів».
Базою оподаткування Податком є нормативна грошова оцінка (далі -Оцінка) одного гектара сільськогосподарських угідь (далі - Угіддя), з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного за станом на 1 січня базового податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого Кодексом (п. 292-1. 1 ст. 292-1 Кодексу).
Величина коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарських угідь за станом на 1 січня поточного року, розраховується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин щороку за індексом споживчих цін за попередній рік (п. 289.2 ст. 289 Кодексу).
Зокрема, за інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін у 2014 році становив 124,9 відсотка, у 2016 році - 112,4 відсотка.
Поряд з цим, індекс споживчих цін за 2015 та 2017 роки, що використовується для визначення величини коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) для цілей оподаткування єдиним податком четвертої групи, застосовується із значенням 100 відсотків (п. 5 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу).
Отже, при обчисленні єдиного податку на 2018 рік платниками четвертої групи використовується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь або водного фонду, з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2014 рік -1,249, за 2015 рік - 1, за 2016 рік - 1,124 та за 2017 рік - 1.
Таким чином, визначення бази оподаткування Податком є правомірним при умові використання вищенаведених коефіцієнтів.
Щодо правомірності застосування коефіцієнту 1,756 повідомляємо, що питання визначення розміру нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь не входить до повноважень органів ДФС.
Водночас повідомляємо, що інформація щодо показників Оцінки одного гектара Угідь в регіонах України за період 1995-2018 роки, а також порядок застосування Методики оприлюднені на офіційному сайті Держгеокадастру (land.gov.ua/icat/otsinka-zemel/), в якій зазначено, що до значення нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі станом на 01.01.2018 коефіцієнт змін у рентному доході - 1,756 не застосовується.
Аналогічна позиція висловлена на офіційному сайті ДФС у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі в розділі «Запитання-відповіді з бази знань» (zir.sfs.gov.ua).
Згідно п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |