Державна фіскальна служба України на запит Товариства щодо порядку обчислення податкових зобов’язань з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Товариство поінформувало, що видобуває підземні води на підставі спеціального дозволу на користування надрами, у спеціальній частині якого зазначено, що геолого-економічна оцінка (далі - ГЕО) запасів корисних копалин затверджена більш ніж за 5 років до запиту на отримання індивідуальної податкової консультації.
Товариство, посилаючись на зміни порядку виконання ГЕО запасів корисних копалин, що настали до завершення п’ятирічного строку дії ГЕО запасів корисних копалин на ділянці надр Товариства, запитує про величину коефіцієнта рентабельності гірничого підприємства (далі - Коефіцієнт), який слід використовувати для обчислення ним податкових зобов’язань з Рентної плати.
Оскільки основним критерієм, яким керується Державна комісія України по запасах корисних копалин під час виконання ГЕО при віднесенні запасів корисних копалин до балансових та видобувних є перевищення Коефіцієнтом величини ставки рефінансування Національного банку України (п. З Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 № 432 (далі - Класифікація)).
Визначений у матеріалах попередньої ГЕО Коефіцієнт не підтверджує використання Товариством запасів корисних копалин, що належать до балансових та видобувних. Товариство, з метою забезпечення виконання вимог п. 27 Класифікації, не подавало на державну експертизу матеріали техніко-економічного обґрунтування показників (параметрів) кондицій для підрахунку запасів корисних копалин з дотриманням вимог п. 11 Положення про порядок проведення державної експертизи та оцінки запасів корисних копалин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.1994 № 865.
З огляду на викладене, для обчислення податкових зобов’язань з Рентної плати Товариству слід керуватися величиною Коефіцієнта оприлюдненою листом ДФС від 06.03.2018 № 6696/7/99-99-12-03-04-17 за інформацією наданою ДКЗ України листом від 19.02.2018 № 197/02 за результатами усереднення результатів ГЕО запасів корисних копалин у попередньому році.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |