Головне управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі розглянуло лист Товариства щодо нарахування земельного податку за земельну ділянку, на яку підприємство набуло право власності згідно договору купівлі-продажу та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України, повідомляє.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VІ (далі - Податковий кодекс), який визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно зі статтями 269, 270 Податкового кодексу платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування земельним податком - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності (стаття 270 Податкового кодексу).
Згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Товариство отримало у власність земельну ділянку відповідно договору купівлі-продажу.
Як визначено пунктом 286.1 статті 286 Податкового кодексу, підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Згідно п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, якщо проведена грошова оцінка земельної ділянки, а якщо грошова оцінка не проводилась - то площа земельних ділянок.
Статтею 23 Закону "Про оцінку земель" передбачено для платників плати за землю отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, який видає відповідний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Органом Держгеокадастру Товариству відмовлено у наданні витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку вказаної земельної ділянки, у зв’язку з тим, що частина земельної ділянки знаходиться в межах населеного пункту, а частина - за межами. Але, в листі повідомлено про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки в межах с. Степанівка, а саме: грошова оцінка 1 кв. м становить 100,23 гривень.
Про нормативну грошову оцінку одиниці площі ріллі по Херсонській області, яка становить 24370,45 грн., інформувало Головне управління Держгеокадастру в Херсонській області.
Отже, за межами с. Степанівка грошова оцінка 1 га ріллі становить 24370,45 гривень.
Ставки земельного податку за земельні ділянки, які перебувають у власності, визначені рішенням Степанівської сільської ради від 05.07.2017 № 140 "Про встановлення на території с. Степанівка податку на землю та затвердження Порядку його справляння на 2018 рік» та складають:
- 1 відс. нормативної грошової оцінки за земельні ділянки в межах населеного пункту (п. 1.4 розділу 1 рішення),
- 5 відс. нормативної грошової оцінки за земельні ділянки за межах населеного пункту (п. 1.3 розділу 1 рішення).
Виходячи з наведеного, для проведення розрахунку земельного податку Товариству необхідно звернутися до Степанівської сільської ради з питання визначення частин площі земельної ділянки на території с. Степанівка та за межами.
Разом з тим повідомляємо, що відповідно до п. 52.2 ст.52 Податкового кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
© газета "Все про бухгалтерський облік", 2018-2024 Всі права на матеріали, розміщені на сайті газети "Все про бухгалтерський облік" охороняються відповідно до законодавства України. Використання, відтворення таких матеріалів допускаються тільки в межах, установлених законодавством України. При цьому посилання на сайт газети "Все про бухгалтерський облік" є обов'язковим. |
Передплатіть газету "Все про бухгалтерський облік" |
Приєднуйтесь до нас у соцмережах: |