X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.07.2018 р. № 3185/5/99-99-13-01-01-16/ІПК

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), розглянула лист від ... № ... (вх. ДФС № ... від...) щодо заповнення податкового розрахунку за формою № 1ДФ і повідомляє таке.

Згідно з п.п. „б” п. 176.2 ст. 176 ПКУ особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4 (далі - Порядок).

Пунктом 1.2 розділу І Порядку встановлено, що Податковий розрахунок -документ, який свідчить, зокрема, про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб.

Тобто, Порядок передбачає відображення у податковому розрахунку за формою № 1ДФ всіх доходів, нарахованих на користь фізичної особи, незалежно від способу та порядку їх оподаткування, у тому числі, які виплачуються нерезидентам.

Так, відповідно до п. 3.1 розділу III Порядку у графі 2 „Податковий номер або серія та номер паспорта” відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Разом з тим відповідно до п. 70.1 ст. 70 ПКУ до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі - Державний реєстр) вноситься інформація про осіб, які є, зокрема іноземцями та особами без громадянства, які постійно проживають в Україні; іноземцями та особами без громадянства, які не мають постійного місця проживання в Україні, але відповідно до законодавства зобов'язані сплачувати податки в Україні або є засновниками юридичних осіб, створених на території України.

При цьому згідно з п. 70.5 ст. 70 ПКУ фізична особа - платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яка не включена до Державного реєстру, зобов'язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи-платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред'явити документ, що посвідчує особу.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків (далі - РНОКПП) використовується при виплаті доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України.

Отже, фізична особа зобов'язана подавати інформацію про РНОКПП юридичним особам, що виплачують їм доходи (п.п. 70.12.1 п. 70.12 ст. 70 ПКУ).

Документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених п. 70.12 ст. 70 ПКУ, які не мають РНОКПП, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України (п. 70.13 ст. 70 ПКУ).

З огляду на вище викладене, податковий агент зобов'язаний відображати нараховані (виплачені) доходи, у тому числі, що нараховуються нерезиденту, в податковому розрахунку за формою № 1ДФ з врахуванням та дотриманням норм законодавства.

Крім того зазначаємо, що на сьогодні реалізована технічна можливість щодо зазначення в податкового розрахунку за формою № 1ДФ дев'ятизначного номера паспорта громадянина України (який відмовився від РНОКПП) з безконтактним електронним носієм.

Індивідуальна податкова консультація, згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ, має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.