X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 19.07.2018 р. № 3186/6/99-99-13-01-01-15/ІПК

Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо отримання індивідуальної податкової консультації стосовно сплати (перерахування) військового збору та надає індивідуальну податкову консультацію з порушених питань.

Відповідно до п. 133.4 ст. 133 Кодексу, не є платниками податку неприбуткові підприємства, установи та організації у порядку та на умовах, встановлених цим пунктом.

Критерії віднесення підприємств, установ та організацій до неприбуткових встановлено пп. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Кодексу.

Так, внесені до Реєстру підприємства, установи та організації не сплачують податок на прибуток з будь-яких доходів, отриманих від статутної діяльності, за умови, що такі доходи (прибутки) використовуються такою неприбутковою організацією виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (пп. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Як зазначено у запиті громадська організація, що внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі - Реєстр) має намір надавати нецільову та цільову благодійну допомогу у грошовій формі шукачам притулку, біженцям та особам, яким надано додатковий захист в Україні та які не мають реєстраційного номеру облікової картки платника податків.

Для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою Додатків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п.44.1 ст.44 Кодексу).

Форма Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.06.2016 року № 553 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 року № 469) (далі - Звіт), передбачає, зокрема заповнення лише тих показників, які відображають особливості діяльності неприбуткової організації в залежності від закону, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.

Відображення неприбутковою організацією сум видатків (витрат), сформованих за правилами бухгалтерського обліку, здійснюється у рядках 2.1 -2.6 Звіту.

Крім цього, згідно з п.п. 14.1.180 п.14.1 ст.14 розділу І Кодексу податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб зобов'язаний нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність контролюючим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому ст. 18 та розділом IV Кодексу.

Відповідно до п. 70.5 ст. 70 ПКУ фізична особа - платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків та яка не включена до Державного реєстру, зобов’язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи - платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред’явити документ, що посвідчує особу.

Документи, пов’язані з проведенням операцій, передбачених п. 70.12 ст. 70 ПКУ, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті), вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України (п. 70.13 ст. 70 ПКУ).

Згідно із п.п. "б" п. 176.2 ст. 176 розділу IV Кодексу особи, які відповідно до Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4 (далі - Порядок), заповнення податкового розрахунку визначено розділом III.

Відповідно до п. 3.1 розділу III Порядку, податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб, у графі 2 "Податковий номер або серія та номер паспорта" відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта фізичної особи (для фізичної особи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в податковому розрахунку.

Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Щодо отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків особами, які не є громадянами України та мають довідку про звернення за захистом в Україні повідомляємо.

Згідно з Розділом III Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.09.2017 року № 822,
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.10.2017 року № 1306/31174 (далі - Положення), для проведення реєстрації, внесення змін, отримання картки платника податків або відомостей з Державного реєстру використовуються дані документа, що посвідчує особу:
посвідчення біженця - паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його біженцем в Україні;
посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, - паспортний документ, що посвідчує особу його власника та підтверджує факт визнання його особою, яка потребує додаткового захисту.

Для реєстрації у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків документ - Довідка про звернення за захистом в Україні не входить до переліку документів за якими можливо отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Також повідомляємо, що громадяни, які знаходяться у статусі шукачів притулку, мають право пройти реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків щодо отримання реєстраційного номеру облікової картки платника податків з дійсним іноземним паспортом та перекладом паспорту.

Згідно з п. 52.2 ст. 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.