X

Ви можете залишити відгук про цей документ.

Залишилось символів: 200
Пошуковий ресурс "ІПК" газети "Все про бухгалтерський облік"

ГУ ДФС У ДОНЕЦЬКIЙ ОБЛАСТI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ від 20.07.2018 р. № 3209/ІПК/05-99-12-01-13

Про оподаткування ПДВ

Головне управління ДФС у Донецькій області розглянуло звернення платника щодо можливості здійснення роздрібної торгівлі підакцизними товарами без реєстрації платником податку на додану вартість, та керуючись статтею 52 розділу II Податкового Кодексу України із змінами та доповненнями (далі - Кодекс), повідомляє.

Відповідно до пункту 181.1 статті 181 Кодексу у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділу V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статті 183 Кодексу, крім особи, яка є платником єдиного податку першої -третьої групи.

Згідно із пунктом 183.2 статті 183 Кодексу у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статті 181 Кодексу.

Пунктом 183.10 статті 183 Кодексу визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Окрім того, згідно із підпункту 6 пункту 180.1 статті 180 Кодексу платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статті 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статті 181 Кодексу, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

Таким чином, якщо особа здійснює роздрібну торгівлю підакцизними товарами з застосуванням реєстратора розрахункових операцій та при цьому
загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, сукупно не перевищує 1 млн. грн. (без урахування ПДВ), з урахуванням положень підпункту 6 пункту 180.1 статті 180 Кодексу, така особа може не бути зареєстрованою у якості платника ПДВ.

Згідно з частиною 14 статті 15 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Згідно з абзацом 15 частини 1 статті 1 Закону України від 06.09.2005 № 2806-ІV «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», суб'єкт господарювання - зареєстрована в установленому законодавством порядку юридична особа України або іншої держави незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, яка здійснює господарську діяльність, крім органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також фізична особа - підприємець, у тому числі інвестор, що є стороною угоди про розподіл продукції відповідно до Закону України «Про угоди про розподіл продукції», його підрядник, субпідрядник, постачальник та інший контрагент, що виконує роботи, передбачені угодою про розподіл продукції, на підставі договорів з інвестором.

Отже, згідно з чинним законодавством України, отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами не ставиться у залежність від отримання або позбавлення статусу платника ПДВ.

Відтак, ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть видаватись у т.ч. неплатникам ПДВ на загальній системі оподаткування.

Згідно із статтею 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.